warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

podatek

15
Jan

Warto zawalczyć o podatek za pracę za granicą Polski

finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Należy nam się podatek z zagranicy
Kiedy pracujemy w swoim państwie, to odpowiednio wydajemy sobie sprawę z tego, iż na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co zarobiliśmy oraz że otrzymamy zwrot podatku, kiedy tylko wpłaciliśmy go w właściwej wielkości. Lecz tak naprawdę mało kto wie, iż kiedy pracował za granicą, to także należy mu się taki zwrot.
15
Jan

Nie martw się zaległościami – rozlicz swój pit w 2016 roku oraz ze spokojem zajmij się tym, za czym rzeczywiście przepadasz

program PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Odkładanie obowiązków na później odnosi się do wielu Polaków, ale przed pewnymi sprawami nie da się uciec. Omijanie szerokim łukiem miejsc, w których należy rozliczyć swój pit jest niebywale popularne do momentu, aż wybija ostatnia godz., by to uczynić. Skutki obojętności oraz niedostarczenia rozliczenia podatkowego są nieprzyjemne i zamiast o nich myśleć, lepiej skupić się na swoim obowiązku oraz w końcu mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel wie, że program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w sprawnym i efektywnym rozwiązaniu problemu. Bierzmy się wobec tego do działania.
29
Dec

Rozliczenie podatkowe jeszcze nigdy nie było takie proste!

pity-2016-obrazek
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie się z podatków stanowi zmorę wielu osób. Nie lubimy wypełniać wielu dokumentów, sięgać po zawiłe rozliczenia i podróżować od jednego urzędnika do drugiego, żeby załatwić istotne kwestie. Aktualnie wielu z tych niedogodności możemy łatwo uniknąć, wystarczy jedynie skorzystać z praktycznych rozwiązań, które pozwolą nam zrobić rozliczenie PIT 2015 bardzo szybko i bez problemu.
29
Dec

Garść mających znaczenie zdań na temat podatków w naszym kraju

Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
W 1997 roku zastosowano w Polsce ustawę na temat ordynacji podatkowej. Nakłada ona obowiązek regulowania podatków chociażby przez osoby fizyczne. Jakiego typu są podatki? Ordynacja podatkowa, jaka dostępna jest w naszym kraju narzuca obowiązek odprowadzania podatków przez wszystkich. Składki podatkowe, które powinny odprowadzać obywatele to konieczność odprowadzania składek od osiąganych przez osoby fizyczne dochodów. Podatnikiem jest każdy, jeśli więc osiągamy legalne dochody musimy od nich odprowadzić podatek.
19
May

Kasa fiskalna będzie teraz obowiązkowa

kasa fiskalna
Czy wiemy jakie mamy obowiązki oraz prawa? Jeżeli otwieramy swoją działalność, to musimy się liczyć z tym, że należy się nam wiele praw, ale równocześnie ciąży na nas sporo obowiązków, zatem trzeba się z tym wszystkim rzetelnie zapoznać. Jedynie wtenczas będziemy także wiedzieli, co powinniśmy trzymać w swojej siedzibie, żeby nie narażać się na najmniejsze kary.
14
Apr

Rodzaje podatku PIT, które wylicza najwięcej mieszkańców naszego kraju

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Podatek PIT nazywany również dochodowym, z pewnością jest jednym z najpopularniejszych rzeczy, które mamy przed oczami, kiedy słyszymy słowo podatek. Nic w tym dziwnego, bo jako jeden z niewielu zobowiązań leży on po stronie pracownika, a nie zatrudniającego. Jednak mało kto ma świadomość, iż rodzajów PITu jest całkiem sporo, dlatego tego że obywatele posiadają możliwość pobierania dochodów z rozmaitych miejsc i inicjatyw gospodarczych.
15
Mar

Powinności osoby płacącej podatki. ABC rozliczenia PIT.

podatki
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczęcie kolejnego roku to czas wymyślenia postanowień noworocznych, dokonywania zmian, wymyślania planów, zaklepywania wakacji lub strategicznych zakupów. Rozpoczęcie nowego roku to też moment, kiedy dokonujemy podsumowań minionego roku. Jednym z podsumowań, jakie musimy sporządzić koniecznie, jest deklaracja PIT.
13
Nov

Jak przedstawia się określenie odpowiedniego Urzędu Skarbowego

Podatek
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Podstawowym zadaniem przedsiębiorcy jest składanie odpowiednich deklaracji podatkowych do odpowiedniego urzędu skarbowego. Ważne jest, aby jeszcze przed zapoczątkowaniem działań, obywatel zorientował się jaka jest właściwość miejscowa urzędu skarbowego do którego powinien dostarczać określone zeznania.
16
Apr

Nie zapomnij rozliczeniu się z podatku dochodowego (PIT) za rok 2015

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Jakikolwiek pozyskiwany legalnie dochód, bez względu na to czy jest to przychód z pracy zawodowej, z renty lub również z emerytury musi pozostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, czyli w Pit 2016.
19
Dec

Rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych w roku 2014- co zrobić, aby nie stać w długich kolejkach?

Kolejka
Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Obliczenie należnego fiskusowi rocznego podatku to zadanie, które wielu ludziom przynosi sporo trudności. Posiadając to na uwadze, postanowiliśmy zrobić prosty w zastosowaniu program do rozliczania PIT przez internet 2014.
Syndicate content