warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

podatek

15
Jan

Warto zawalczyć o podatek za pracę za granicą Polski

finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Należy nam się podatek z zagranicy
Kiedy pracujemy w swoim państwie, to odpowiednio wydajemy sobie sprawę z tego, iż na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co zarobiliśmy oraz że otrzymamy zwrot podatku, kiedy tylko wpłaciliśmy go w właściwej wielkości. Lecz tak naprawdę mało kto wie, iż kiedy pracował za granicą, to także należy mu się taki zwrot.
15
Jan

Nie martw się zaległościami – rozlicz swój pit w 2016 roku oraz ze spokojem zajmij się tym, za czym rzeczywiście przepadasz

program PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Odwlekanie obowiązków na kolejne dni odnosi się do niejednego Polaka, ale przed niektórymi kwestiami nie uciekniemy. Omijanie szerokim łukiem miejsc, w których trzeba rozliczyć swój pit jest bardzo popularne do chwili, aż wybija ostatnia godz., aby to zrobić. Konsekwencje pasywności i niedoręczenia rozliczenia podatkowego są nieprzyjemne i zamiast na ich temat myśleć, lepiej skoncentrować się na swoim obowiązku i w końcu mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel orientuje się, że program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w szybkim i efektywnym rozwiązaniu kłopotu. Bierzmy się wobec tego do pracy.
29
Dec

Rozliczenie podatkowe jeszcze nigdy nie było takie proste!

pity-2016-obrazek
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie się z właściwymi urzędami stanowi zmorę wielu ludzi. Nie lubimy uzupełniać dokumentów, stosować skomplikowanych rozliczeń i podróżować od jednego urzędnika do drugiego, aby załatwić istotne sprawy. W obecnych czasach wielu z tych niedogodności możemy łatwo uniknąć, wystarczy jedynie skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam przygotować rozliczenie PIT 2015 bardzo szybko i bez problemów.
29
Dec

Garść mających znaczenie zdań na temat podatków w naszym kraju

Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
W 1997 roku wprowadzono w Polsce ustawę o podatków. Nakłada to obowiązek regulowania podatków między innymi przez osoby fizyczne. Jakie to są podatki? Ordynacja podatkowa, która dostępna jest w Polsce nakłada konieczność odprowadzania podatków przez osoby fizyczne i prawne. Składki podatkowe, które muszą odprowadzać obywatele to konieczność odprowadzania składek od osiągniętych przez podatnika dochodów. Osobą fizyczną jest każdy z nas, jeżeli więc osiągamy legalne dochody powinniśmy od tej stawki odprowadzić podatek.
19
May

Kasa fiskalna będzie teraz obowiązkowa

kasa fiskalna
Czy powiemy jakie będziemy mieć obowiązki oraz prawa? Kiedy uruchamiamy swoją działalność, to musimy się liczyć z tym, że przysługuje nam sporo praw, lecz jednocześnie ciąży na nas dużo obowiązków, zatem należy się z tym wszystkim rzetelnie poznać. Tylko wtenczas będziemy też mieli świadomość, co musimy mieć we własnej siedzibie, aby nie wystawiać się na najmniejsze kary.
14
Apr

Rodzaje podatku PIT, które wylicza najwięcej mieszkańców naszego kraju

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Podatek PIT nazywany również dochodowym, z pewnością jest jednym z najpopularniejszych rzeczy, które mamy przed oczami, kiedy słyszymy słowo podatek. Nic w tym dziwnego, bo jako jeden z niewielu zobowiązań leży on po stronie pracownika, a nie zatrudniającego. Jednak mało kto ma świadomość, iż rodzajów PITu jest całkiem sporo, dlatego tego że obywatele posiadają możliwość pobierania dochodów z rozmaitych miejsc i inicjatyw gospodarczych.
15
Mar

Powinności osoby płacącej podatki. ABC rozliczenia PIT.

podatki
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Początek kolejnego roku to moment wymyślenia postanowień noworocznych, podejmowania zmian, wymyślania planów, bukowania wakacji lub większych zakupów. Początek kolejnego roku to także moment, gdy podsumowujemy rok miniony. Jednym z podsumowań, jakie powinniśmy sporządzić koniecznie, jest deklaracja PIT.
13
Nov

Jak przedstawia się określenie odpowiedniego Urzędu Skarbowego

Podatek
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Podstawowym zadaniem przedsiębiorcy jest składanie odpowiednich deklaracji podatkowych do odpowiedniego urzędu skarbowego. Ważne jest, aby jeszcze przed zapoczątkowaniem działań, obywatel zorientował się jaka jest właściwość miejscowa urzędu skarbowego do którego powinien dostarczać określone zeznania.
16
Apr

Nie zapomnij rozliczeniu się z podatku dochodowego (PIT) za rok 2015

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy pozyskiwany legalnie przychód, niezależnie od tego czy jest to zysk z pracy zawodowej, z renty czy także z emerytury musi pozostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, to znaczy w Pit 2016.
19
Dec

Rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych w roku 2014- co zrobić, aby nie stać w długich kolejkach?

Kolejka
Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Obliczenie należnego fiskusowi rocznego podatku to zadanie, które wielu ludziom przynosi sporo trudności. Posiadając to na uwadze, postanowiliśmy zrobić prosty w zastosowaniu program do rozliczania PIT przez internet 2014.
Syndicate content