warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

prawo

2
Feb

Problemy przeciętnych ludzi w dzisiejszym świecie – w czym pomoże dobry prawnik Rzeszów.

prawo
Źródło: www.morguefile.com
Prawdą jest, że dzisiaj rzeczywistość bywa bardzo skomplikowana. Wiele osób musi radzić sobie z zawiłymi sytuacjami życiowymi, jakie stosunkowo ciężko jest rozwiązać, jeżeli nie zna się obowiązujących przepisów prawa. Podjęcie nieodpowiedniej decyzji może skutkować koniecznością poniesienia nierzadko dotkliwych konsekwencji prawnych, które w skrajnych przypadkach mogą zrujnować finanse danej osoby, a nawet jej życie osobiste.
4
Dec

Długoterminowy leasing jako metoda na obejście kosztownych kredytów na mieszkanie

dom
Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Główna koncepcja leasingu jest dość prosta. Wiąże się przede wszystkim z szansą nabycia nieruchomości z pominięciem konieczności zaciągania kredytu, którego wieloletnia spłata bywa często mocnym ograniczeniem.
4
Dec

Komornik jako funkcjonariusz publiczny, poręczyciel wykonalności decyzji prawniczych

pieniądze
Źródło: pixabay.com
Dłużnicy, którzy nie regulują swoich wierzytelności nie mogą czuć się bezkarni, któregoś dnia przybędzie do jego mieszkania windykator.


Komornik to urzędnik publiczny, gwarant wykonalności rozstrzygnięć sądowych wydanych w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej.


Oznacza to, że przeprowadzając swoją pracę, egzekutor korzysta z nadzwyczajnej ochrony prawa karnego, jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym.
19
Jul

Właściwe zeznanie podatkowe

firma
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie firmy to spory wyczyn. Wszyscy możemy się domyślić jak to jest, kiedy należy zapanować nad całą dokumentacją firmy, nie jest to proste. Tak, więc trzeba wiedzieć, że najlepiej poprosić kogoś o wsparcie.
21
Apr

Dobry adwokat i biegła kancelaria radcy prawnego

prawo
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Adwokat, to osoba, której kluczowym zadaniem jest świadczenie profesjonalnej pomocy prawnej. Pomoc ta może polegać między innymi na udzielaniu rad prawnych, występowaniu w imieniu Kontrahenta przed sądami czy urzędami, opracowywanie projektów aktów prawnych, i także tworzenie opinii prawnych.
5
Oct

Windykacja Rzeszów ma szansę pochwalić się wspaniałymi rezultatami

windykacja
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Windykacja Rzeszów dopomoże nam w każdym przypadku

Coraz częściej dzieje się, że ludzie się zadłużają oraz nie regulują swoich zobowiązań finansowych. Niejednokrotnie dobre zakłady dość długo czekają, jednak jeżeli ciągle nie widzą należnych pieniędzy, decydują się na skorzystanie z wiedzy proponowanej przez dobre instytucje.
14
Jan

Odprawy emerytalne jako jednokrotne należności pieniężne dla pracowników odchodzących na emeryturę.

finanse
Wszystkie jednostki będące pod zarządem ustawy o rachunkowości mają obowiązek uczynienia owej pracy jak wycena instrumentów finansowych. Od zadania tego mogą się zwolnić jedynie te firmy, które nie podlegają kwestii wydania swego sprawozdania finansowego corocznemu zbadaniu, bo nie wypełniają przewidzianych ustawą założeń. Rozporządzenie o instrumentach finansowych planuje, iż niektóre instrumenty finansowe wyceni się w korygowanej kwocie nabycia, nazywanej też zamortyzowanym kosztem.
8
Dec

Firmy trudniace się windykacją należności jako placówki pomocne innym firmom i osobom prywatnym w odzyskiwaniu zadłużenia.

windykacja
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Windykacja to rzeczywiście znaczy dochodzenie roszczeń, obronę konieczną, a nawet zemstę. Od lat Cesarstwa Rzymskiego działała instytucja prawna rei vindicatio, jakiej funkcją było kroczenie do odzyskania pieniędzy będących w posiadaniu osoby nieuprawnionej. Aktualnie windykacja należności to dochodzenie własności za pomocą środków określonych w obowiązujących przepisach prawnych.
31
Oct

Czy warto wynająć kancelarie prawnicze starając się o realizację zamówień publicznych?

finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach stan gospodarki polskiej nie napawa optymizmem. Wiele biznesów obwieszcza plajtę. Młodzi Polacy z braku zajęcia wyjeżdżają do krajów na zachodzie. Zauważa się przestój w biznesie, który w najbliższym odstępie czasu może posunąć kryzys ekonomiczny. Chociaż w dwudziestym pierwszym wieku rynki są globalne, to jednakże ogromna konkurencja z rynków wschodnich jest zbyt trudna do pokonania dla naszych przedsiębiorców. Ratującą życie szansą dla naszych firm jest obsługa zamówień publicznych. Czy biznesy powinny samodzielnie starać się o zamówienia publiczne czy powinny zatrudnić profesjonalne kancelarie prawnicze?
24
Sep

Kłopoty z podatkami - co zrobić?

obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Problemy legislacyjne to zmora ogromu osób, które nie zawsze muszą znać się dobrze na prawie. Mawiają, że brak znajomości prawa nie zwalnia z tegoż przestrzegania, cóż jednak, gdy samo prawo jest nadmiernie skomplikowane, tak iż zwyczajny człowiek nie jest w stanie się w tymże w pełni rozeznać, gdzie może on szukać pomocy? Kwestie te bywają szczególnie problematyczne, jeżeli przychodzi co do niejasności z podatkami.
Syndicate content