warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

prawo

2
Feb

Problemy przeciętnych ludzi w dzisiejszym świecie – w czym pomoże dobry prawnik Rzeszów.

prawo
Źródło: www.morguefile.com
Prawdą jest, że dzisiejsza rzeczywistość bywa bardzo skomplikowana. Wiele osób musi radzić sobie z zawiłymi sytuacjami życiowymi, jakie względnie ciężko jest rozwiązać, jeśli nie zna się istniejących przepisów prawa. Podjęcie niewłaściwej decyzji może w rezultacie doprowadzić do niekiedy dotkliwych konsekwencji prawnych, jakie w skrajnych sytuacjach mogą zrujnować finanse człowieka, a nawet jego życie osobiste.
4
Dec

Długoterminowy leasing jako metoda na obejście kosztownych kredytów na mieszkanie

dom
Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Główna koncepcja leasingu jest dość prosta. Wiąże się przede wszystkim z szansą nabycia nieruchomości z pominięciem konieczności zaciągania kredytu, którego wieloletnia spłata bywa często mocnym ograniczeniem.
4
Dec

Komornik jako funkcjonariusz publiczny, poręczyciel wykonalności decyzji prawniczych

pieniądze
Źródło: pixabay.com
Dłużnicy, którzy nie spłacają własnych wierzytelności nie mogą czuć się bezkarni, któregoś dnia przybędzie do jego domu komornik.


Komornik to funkcjonariusz publiczny, gwarant wykonalności wyroków sądowych wydanych w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej.


Oznacza to, że czyniąc swoją pracę, komornik korzysta z nadzwyczajnej asekuracji prawa karnego, jaka należy się funkcjonariuszom publicznym.
19
Jul

Właściwe zeznanie podatkowe

firma
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie firmy to spory wyczyn. Wszyscy możemy się domyślić jak to jest, kiedy należy zapanować nad całą dokumentacją firmy, nie jest to proste. Tak, więc trzeba wiedzieć, że najlepiej poprosić kogoś o wsparcie.
21
Apr

Dobry adwokat i biegła kancelaria radcy prawnego

prawo
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Adwokat, to osoba, jakiej kluczowym celem jest świadczenie fachowej pomocy prawnej. Pomoc ta może polegać między innymi na udzielaniu rad prawnych, występowaniu w imieniu Kontrahenta przed sądami czy też urzędami, obrabianie projektów aktów prawnych, oraz także sporządzanie opinii prawnych.
5
Oct

Windykacja Rzeszów ma szansę pochwalić się wspaniałymi rezultatami

windykacja
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Co oferuje windykacja Rzeszów?

Coraz częściej dzieje się, że obywatele się zadłużają i nie regulują swoich zobowiązań finansowych. Najczęściej odpowiednie firmy dosyć długo zwlekają, jednak jeżeli ciągle nie widać ich kwot, decydują się na skorzystanie z wiedzy proponowanej przez odpowiednie instytucje.
14
Jan

Odprawy emerytalne jako jednokrotne należności pieniężne dla pracowników odchodzących na emeryturę.

finanse
Wszystkie jednostki będące pod zarządem ustawy o rachunkowości mają obowiązek uczynienia takiej pracy jak wycena instrumentów finansowych. Od wymogu tego mają możliwość się zwolnić tylko te oddziały, które nie podlegają kwestii wydania swego sprawozdania finansowego corocznemu zbadaniu, gdyż nie wypełniają przewidzianych ustawą założeń. Rozporządzenie o instrumentach finansowych planuje, że niektóre instrumenty finansowe wycenia się w korygowanej kwocie nabycia, zwanej również zamortyzowanym kosztem.
8
Dec

Firmy trudniace się windykacją należności jako placówki pomocne innym firmom i osobom prywatnym w odzyskiwaniu zadłużenia.

windykacja
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Windykacja to rzeczywiście oznacza dochodzenie roszczeń, obronę konieczną, a często zemstę. Od lat Cesarstwa Rzymskiego istniała instytucja prawna rei vindicatio, której zadaniem było kroczenie do odzyskania rzeczy znajdujących się w posiadaniu osoby nieuprawnionej. Dzisiaj windykacja należności to dochodzenie własności przy pomocy środków określonych w obowiązujących przepisach prawnych.
31
Oct

Czy warto wynająć kancelarie prawnicze starając się o realizację zamówień publicznych?

finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty sytuacja gospodarcza w Polsce nie napawa optymizmem. Dużo firm obwieszcza plajtę. Młodzi Polacy z niedoboru pracy emigrują za granicę. Obserwuje się zastój w gospodarce, który w niedługim odstępie czasu może posunąć zapaść ekonomiczną. Chociaż w dwudziestym pierwszym wieku panuje globalizacja, to jednak ogromna konkurencja z rynków wschodnich jest zbyt trudna do pokonania dla naszych producentów. Ratującą życie szansą dla naszych firm jest obsługa zamówień publicznych. Czy biznesy powinny samodzielnie starać się o zamówienia publiczne czy powinny zatrudnić profesjonalne kancelarie prawnicze?
24
Sep

Kłopoty z podatkami - co zrobić?

obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopoty prawne to zmora wielu osób, które niekoniecznie muszą znać się jak najlepiej na prawie. Mawiają, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, cóż jednak, kiedy samo prawo okazuje się nadmiernie skomplikowane, tak iż zwyczajny człowiek nie jest w stanie się w tymże zupełnie rozeznać, gdzie może on szukać ratunku? Sprawy te okazują się szczególnie problematyczne, jeżeli przychodzi co do kłopotów z podatkami.
Syndicate content