warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

prawo

2
Feb

Problemy przeciętnych ludzi w dzisiejszym świecie – w czym pomoże dobry prawnik Rzeszów.

prawo
Źródło: www.morguefile.com
Prawdą jest, że dzisiaj rzeczywistość bywa mocno skomplikowana. Wielu ludzi zmuszonych jest do radzenia sobie z zawiłymi sytuacjami życiowymi, jakie relatywnie ciężko jest rozwiązać, jeśli nie zna się najważniejszych przepisów prawa. Podjęcie nieodpowiedniej decyzji może ostatecznie doprowadzić do nierzadko przykrych konsekwencji prawnych, jakie w skrajnych przypadkach mogą zrujnować finanse danej osoby, a nawet jej życie osobiste.
4
Dec

Długoterminowy leasing jako metoda na obejście kosztownych kredytów na mieszkanie

dom
Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Główna koncepcja leasingu jest dość prosta. Wiąże się przede wszystkim z szansą nabycia nieruchomości z pominięciem konieczności zaciągania kredytu, którego wieloletnia spłata bywa często mocnym ograniczeniem.
4
Dec

Komornik jako funkcjonariusz publiczny, poręczyciel wykonalności decyzji prawniczych

pieniądze
Źródło: pixabay.com
Dłużnicy, którzy nie regulują swoich wierzytelności nie mogą czuć się bezkarni, któregoś dnia przybędzie do jego mieszkania windykator.


Komornik to urzędnik publiczny, gwarant wykonalności rozstrzygnięć sądowych wydanych w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej.


Oznacza to, że przeprowadzając swoją pracę, egzekutor korzysta z nadzwyczajnej ochrony prawa karnego, jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym.
19
Jul

Właściwe zeznanie podatkowe

firma
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie firmy to spory wyczyn. Wszyscy możemy się domyślić jak to jest, kiedy należy zapanować nad całą dokumentacją firmy, nie jest to proste. Tak, więc trzeba wiedzieć, że najlepiej poprosić kogoś o wsparcie.
21
Apr

Dobry adwokat i biegła kancelaria radcy prawnego

prawo
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Adwokat, to osoba, jakiej głównym celem jest świadczenie biegłej pomocy prawnej. Pomoc ta zdoła polegać w szczególności na udzielaniu rad prawnych, występowaniu w imieniu Klienta przed sądami czy też urzędami, opracowywanie projektów aktów prawnych, oraz także wyrabianie opinii prawnych.
5
Oct

Windykacja Rzeszów ma szansę pochwalić się wspaniałymi rezultatami

windykacja
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Windykacja Rzeszów dopomoże nam w każdym przypadku

Coraz częściej dzieje się, że ludzie się zadłużają oraz nie regulują swoich zobowiązań finansowych. Niejednokrotnie dobre zakłady dość długo czekają, jednak jeżeli ciągle nie widzą należnych pieniędzy, decydują się na skorzystanie z wiedzy proponowanej przez dobre instytucje.
14
Jan

Odprawy emerytalne jako jednokrotne należności pieniężne dla pracowników odchodzących na emeryturę.

finanse
Wszystkie jednostki pozostające pod zarządem ustawy o rachunkowości mają zobowiązanie uczynienia takiej pracy jak wycena instrumentów finansowych. Od zobowiązania tego mają możliwość się zwolnić jedynie te jednostki, które nie podlegają obowiązkom wydania swojego sprawozdania finansowego rokrocznemu badaniu, bo nie wypełniają przewidzianych ustawą założeń. Rozporządzenie o instrumentach finansowych oczekuje, że niektóre instrumenty finansowe wyceni się w korygowanej kwocie nabycia, zwanej także zamortyzowanym kosztem.
8
Dec

Firmy trudniace się windykacją należności jako placówki pomocne innym firmom i osobom prywatnym w odzyskiwaniu zadłużenia.

windykacja
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Windykacja to rzeczywiście znaczy dochodzenie roszczeń, obronę konieczną, a nawet zemstę. Od lat Cesarstwa Rzymskiego działała instytucja prawna rei vindicatio, jakiej funkcją było kroczenie do odzyskania pieniędzy będących w posiadaniu osoby nieuprawnionej. Aktualnie windykacja należności to dochodzenie własności za pomocą środków określonych w obowiązujących przepisach prawnych.
31
Oct

Czy warto wynająć kancelarie prawnicze starając się o realizację zamówień publicznych?

finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty sytuacja gospodarcza w Polsce nie napawa optymizmem. Dużo firm obwieszcza plajtę. Młodzi Polacy z niedoboru pracy emigrują za granicę. Obserwuje się zastój w gospodarce, który w niedługim odstępie czasu może posunąć zapaść ekonomiczną. Chociaż w dwudziestym pierwszym wieku panuje globalizacja, to jednak ogromna konkurencja z rynków wschodnich jest zbyt trudna do pokonania dla naszych producentów. Ratującą życie szansą dla naszych firm jest obsługa zamówień publicznych. Czy biznesy powinny samodzielnie starać się o zamówienia publiczne czy powinny zatrudnić profesjonalne kancelarie prawnicze?
24
Sep

Kłopoty z podatkami - co zrobić?

obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopoty prawne to zmora ogromu osób, jakie nie zawsze muszą znać się znakomicie na kwestiach prawnych. Mówi się, że brak znajomości prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, cóż jednak, gdy samo prawo okazuje się zbytnio skomplikowane, tak iż normalny człowiek nie jest w stanie się w nim w pełni rozeznać, gdzie może on szukać pomocy? Sprawy te okazują się zwłaszcza problematyczne, jeżeli przychodzi co do trudności podatkowych.
Syndicate content