warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

podatki

28
Apr

Biuro obsługi księgowej - sprawdzone biuro rachunkowe na Pomorzu

księgowa podczas pracy
Autor: NATO E-3A Component
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i legitymujących się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu firmy, rozważa czy opłaca się korzystać z usług proponowanych przez biuro rachunkowe.
21
Apr

Proste wyniki na dokuczliwy obowiązek podatkowy

podatki
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nasz zegar wewnętrzny tyka bezwzględnie. Takie wyrażenie dociera do nas bardzo często. Jednak zdanie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod uwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnego opóźnienia w przedstawieniu odpowiednim urzędom swoich okresowych dochodów.
13
Apr

Z roku na rok sporo ludzi zastanawia się jak poprawnie wypełnić pit 37

rozliczanie pitu
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiadomo każdy człowiek, który mieszka nie tylko w Polsce, ale faktycznie w wszelkim kraju na całym świecie, musi płacić proporcjonalnie podatki, jakie gromadzone są do wspólnej kasy i potem przeznaczane na ożywienie jakiejś ogólnej gałęzi.
9
Mar

Jakim sposobem poprawnie rozliczać PIT-36?

rozliczenia PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
PIT-36 składają osoby, które co najmniej część dochodów otrzymywały bez pośrednictwa płatnika. Są to więc jednostki, które samodzielnie muszą obliczyć zaliczkę na podatek, jaką następnie muszą w stosownym terminie wpłacić do danego urzędu skarbowego. Samodzielne rozliczenie pit 36 zdoła być dla wielu ludzi kłopotliwe, w szczególności jeśli nie czujemy się za pewnie w sprawach podatkowych. Niemniej jednak istnieje sposób, by łatwo i szybko rozliczyć swój PIT.
26
Nov

Wybór sprawdzonej drogi składania deklaracji pit

PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmowanie deklaracji podatkowych online staje się aktualnie właściwie standardem. Składanie pitów drogą elektroniczną ma coraz więcej zwolenników i to nie dziwi, ponieważ jest to wyjątkowo komfortowe i nie zabiera wiele czasu. Właściwe wzory deklaracji pit 37 możemy pobrać z internetu i przesłać do właściwego urzędu skarbowego. Nasza deklaracja podatkowa, czyli specjalna forma obowiązkowego przekazywania wszelkich informacji dla celów podatkowych, musi być stuprocentowo zgodna z prawem.
22
Jun

Na pewno korzystnie wspierać lokalne inicjatywy, zapewnia to bowiem korzyść dla każdego z nas

zakupy
Autor: chatime msia
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to fajnie, iż mamy coraz większą świadomość, że odpowiednio kupować coś swojego, ze swojego regionu niż decydować się na jakieś produkty niewiadomego pochodzenia. Nie zawsze tak się działo, ale aktualnie widzimy trend, który już jest bardzo mocny i zdaje się coraz bardziej ugruntowany. Wspieramy swoją małą ojczyznę i wiemy, iż zakupy lokalne mają wpływ na jej powodzenie.
16
Feb

Chcesz szybko otrzymać przelew nadpłaconego podatku, zastosuj wersję PIT w formie elektronicznej

obliczanie podatku
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
PIT 37 jest najpowszechniejszym formularzem wykorzystywanym przy rozliczaniu się ze skarbówką . Deklarację na formularzu PIT 37 wypełniają wszystkie osoby, które pracują u pracodawcy na podstawie umowy o pracę, umowę o dzieło lub umowę zlecenie.
19
Jan

Dlaczego coraz to więcej osób decyduje się korzystać z usług, jakie posiada biuro podatkowe?

praca doradców podatkowych
Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Niesłychanie często powiela się takie zdanie, że są na całym globie dwie sprawy, które nas nie ominą i są nimi zgon i podatki. Rzecz jasna w tym wtrąconym zdaniu jest niezmiernie sporo prawdziwości, ponieważ te dwie kwestie powiązane są w znacznym stopniu z egzystowaniem każdego człowieka. Jeżeli jakkolwiek na zgon nie mamy jakiegokolwiek wpływu, to już temat podatków jest kompletnie inna. W ogromnej mierze osoba, która wykonuje jakąś pracę lub jest pracodawcą musi przyzwoicie znać się na tym zagadnieniu.
24
Sep

Kłopoty z podatkami - co zrobić?

obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopoty prawne to zmora dużej liczby osób, jakie nie zawsze muszą znać się dobrze na kwestiach prawnych. Mawiają, że brak znajomości prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, cóż jednak, kiedy samo prawo okazuje się zbytnio zawikłane, tak iż zwyczajny człowiek nie jest w stanie się w nim zupełnie rozeznać, gdzie może on szukać ratunku? Kwestie te okazują się szczególnie problematyczne, jeśli przychodzi co do niejasności podatkowych.
24
Sep

Gdzie szukać najlepszego księgowego?

obliczenia finansowe
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Pomoc profesjonalnego doradcy podatkowego w niejednej sytuacji jest wręcz koniecznością. Fachowiec wielokrotnie jest niezbędny nie tylko w większych przedsiębiorstwach, ale także osobom posiadającym działalność gospodarczą lub nawet prywatnym podmiotom.
Syndicate content