warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

podatki

28
Apr

Biuro obsługi księgowej - sprawdzone biuro rachunkowe na Pomorzu

księgowa podczas pracy
Autor: NATO E-3A Component
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu przedsiębiorców, zarówno początkujących jaki i legitymujących się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu firmy, rozważa czy warto korzystać z usług oferowanych przez biuro rachunkowe.
21
Apr

Proste wyniki na dokuczliwy obowiązek podatkowy

podatki
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nasz zegar wewnętrzny tyka bezwzględnie. Takie sformułowanie słyszymy bardzo często. Jednak określenie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod uwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnego opóźnienia w przedstawieniu właściwym organom państwowym swoich okresowych zysków.
13
Apr

Z roku na rok sporo ludzi zastanawia się jak poprawnie wypełnić pit 37

rozliczanie pitu
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiadomo każdy człowiek, który mieszka nie tylko w Polsce, ale faktycznie w wszelkim kraju na całym świecie, musi płacić proporcjonalnie podatki, jakie gromadzone są do wspólnej kasy i potem przeznaczane na ożywienie jakiejś ogólnej gałęzi.
9
Mar

Jakim sposobem poprawnie rozliczać PIT-36?

rozliczenia PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
PIT-36 składają osoby, które co najmniej część dochodów dostawały bez pośrednictwa płatnika. Są to więc jednostki, które samodzielnie powinny obliczyć zaliczkę na podatek, jaką następnie muszą w stosownym czasie wpłacić do konkretnego urzędu skarbowego. Samodzielne rozliczenie pit 36 zdoła być dla wielu ludzi kłopotliwe, szczególnie jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w kwestiach podatkowych. Jednak istnieje sposób, by bezproblemowo i rychło rozliczyć swój PIT.
26
Nov

Wybór sprawdzonej drogi składania deklaracji pit

PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmowanie deklaracji podatkowych sieciowych staje się aktualnie powoli standardem. Składanie pitów tą drogą ma coraz więcej zwolenników i to nie dziwi, bo jest to niezwykle wygodne i nie zabiera dużo czasu. Dobrze przygotowane wzory deklaracji pit 37 można pobierać w sieci i wysłać do odpowiedniego urzędu skarbowego. Taka deklaracja podatkowa, to znaczy profesjonalna forma obowiązkowego przekazywania najróżniejszych informacji dla celów podatkowych, powinna być stuprocentowo zgodna z prawem.
22
Jun

Na pewno korzystnie wspierać lokalne inicjatywy, zapewnia to bowiem korzyść dla każdego z nas

zakupy
Autor: chatime msia
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to ciekawe, iż mamy coraz większą świadomość, że warto kupować coś swojego, ze swojego regionu niż decydować się na jakieś produkty niewiadomego pochodzenia. Nie zawsze tak to funkcjonowało, ale dzisiaj widzimy trend, jaki już jest bardzo silny i wydaje się coraz bardziej zakorzeniony. Wspieramy własną małą ojczyznę i zdajemy sobie sprawę, że zakupy lokalne mają wpływ na jej powodzenie.
16
Feb

Chcesz szybko otrzymać przelew nadpłaconego podatku, zastosuj wersję PIT w formie elektronicznej

obliczanie podatku
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
PIT 37 jest najpopularniejszym formularzem wykorzystywanym przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym . Deklarację na formularzu PIT 37 wypełniają wszystkie osoby, które zatrudniane są przez swojego pracodawcę na podstawie umowy o pracę, umowę o dzieło lub umowę zlecenie.
19
Jan

Dlaczego coraz to więcej osób decyduje się korzystać z usług, jakie posiada biuro podatkowe?

praca doradców podatkowych
Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Niesłychanie często powiela się takie zdanie, że są na całym globie dwie sprawy, które nas nie ominą i są nimi zgon i podatki. Rzecz jasna w tym wtrąconym zdaniu jest niezmiernie sporo prawdziwości, ponieważ te dwie kwestie powiązane są w znacznym stopniu z egzystowaniem każdego człowieka. Jeżeli jakkolwiek na zgon nie mamy jakiegokolwiek wpływu, to już temat podatków jest kompletnie inna. W ogromnej mierze osoba, która wykonuje jakąś pracę lub jest pracodawcą musi przyzwoicie znać się na tym zagadnieniu.
24
Sep

Kłopoty z podatkami - co zrobić?

obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopoty legislacyjne to zmora wielu osób, jakie nie zawsze muszą znać się jak najlepiej na prawie. Mówi się, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, cóż jednak, gdy samo prawo okazuje się zbytnio zawikłane, tak iż normalny człowiek nie jest w stanie się w tymże w pełni rozeznać, gdzie może on szukać ratunku? Kwestie te okazują się szczególnie problematyczne, jeżeli przychodzi co do trudności z podatkami.
24
Sep

Gdzie szukać najlepszego księgowego?

obliczenia finansowe
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Wsparcie doświadczonego doradcy podatkowego w bardzo wielu przypadkach jest wręcz koniecznością. Specjalista zwykle jest niezbędny nie tylko w dużych firmach, lecz także osobom prowadzącym działalność gospodarczą lub nawet prywatnym osobom.
Syndicate content