warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

dokument

5
Feb

Papiery wartościowe interesującym sposobem na najlepszą formę zaufanych inwestycji.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Źródło: Gpwcatalyst.pl
Obligacja jest rodzajem papieru wartościowego, najczęściej podlegającego niezmiennemu oprocentowaniu zależnemu od inflacji. Jest to dokument poświadczający pożyczkę podmiotowi na z góry ustalony czas. Pożyczkobiorcą może być kilka podmiotów – zazwyczaj jest to skarb państwa, od paru lat może to być także samorząd lub przedsiębiorstwo. Obydwie odmiany tych papierów wartościowych. Najbardziej zauważalną różnicą jest sposób wydawania należności – w sytuacji obligacji skarbu państwa wypłata całej sumy.
5
Feb

Współpraca z partnerami zagranicznymi – tłumaczenia

biznesmeni
Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com
Różnice językowe i kulturowe to przeszkody uniemożliwiające proces komunikacyjny. Szczególnie w biznesie. Niewłaściwa komunikacja w języku obcym i błędy w tłumaczeniach, nie tylko są przeszkodą w zawieraniu umów z innymi krajami, ale głównie przynoszą firmom duże straty finansowe. Niestety, nie w każdej firmie znajomość języków wykracza poza te podstawowe.
5
Feb

Szukasz pomocy dla swojej działalności? Biuro księgowe okaże się tym, co jest potrzebne w tej chwili

rachunkowość
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestie finansowe firmy to nie przelewki, tu wszystko ma być zapięte na ostatni guzik, zgadzać się w każdym wyliczeniu i deklarowane we wskazanym terminie. Właścicielom przedsiębiorstw czasami trudno jest to wszystko ogarniać, zwłaszcza jeśli prowadzą niewielką firmę, nie posiadają osobnego działu księgowego i wszystkim muszą zajmować się samodzielnie. Trzeba jednakże wiedzieć, że nie ma takiej potrzeby, gdyż zawsze można korzystać z usług biura rachunkowego.
15
Jan

Uzupełnij PIT za pomocą profesjonalnego programu i nie marnuj czasu w kolejkach

deklaracja pit
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zbliża się termin oddawania PIT-ów w Urzędach Skarbowych możemy zobaczyć wielkie kolejki. By tego uniknąć dobrze jest wcześniej uzupełnić odpowiednie dokumenty bądź skorzystać z wypełniania PIT przez internet.
15
Jan

Czy rozliczenie z urzędem skarbowym może dziać się bezproblemowo? Jakiego rodzaju udogodnienia dobrze będzie wcielić w życie? Gdzie poszukiwać odpo

Laptop na biurku
Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli coś jest zadaniem obowiązkowym, za którym nie przepadamy to warto zrobić wszystko, aby w dość sprawny sposób uporać się z tego typu powinnością i powrócić do rzeczy bardziej ciekawszych.
30
Sep

Dotacje unijne na rozwój firmy mają szansę posiadać przeróżną sumę

rozmowa kwalifikacyjna
Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się orientować w jakim miejscu możemy uzyskać pomoc w rozwoju własnej działalności i właśnie do tych punktów składać niezbędne prośby.
16
Apr

Najbardziej nowatorskie rozwiązania w firmach odnoszą się do obiegu dokumentów

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Tradycją jest, iż dużo firm stosuje papierowe dokumenty, faktury i inne ważne pisma. Tak było zawsze i trudno od niektórych wymagać, żeby nagle się to odmieniło. Niemniej istnieją znaczne zmiany w każdym obszarze i już obecnie możemy zauważyć, jak wprowadzane praktyki zarządzania dokumentami gwarantują rezultaty. Zamiast stracić wiele papieru, obciążać kolejne pomieszczenia papierami, a po drodze je gubić stosowane są najnowsze praktyki, gdzie elektroniczny obieg faktur bezsprzecznie jest najlepszy. Niestety, jeszcze wiele podmiotów stosuje wiekowe metody, a to powoduje wiele trudności.
Syndicate content