warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

dokument

5
Feb

Papiery wartościowe interesującym sposobem na najlepszą formę zaufanych inwestycji.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Źródło: Gpwcatalyst.pl
Obligacja to rodzaj papieru wartościowego, najczęściej podlegającego stałemu oprocentowaniu uzależnionemu od inflacji. Jest to dokument poświadczający pożyczkę podmiotowi na uprzednio określony termin. Pożyczkobiorcami mogą być różne podmioty – zazwyczaj jest to skarb państwa, od pewnego czasu może to być też samorząd lub firma. Obydwie odmiany tych papierów wartościowych. Najbardziej zauważalną różnicą jest forma wypłacania należności – w sytuacji obligacji skarbu państwa wypłata wszystkich pieniędzy ma miejsce po minięciu czasu na który opiewają, od obligacji komunalnych wypłacane są natomiastz kolei odsetki a po upływie ustalonego okresu zwracana jest kwota zakupu papierów wartościowych.
5
Feb

Współpraca z partnerami zagranicznymi – tłumaczenia

biznesmeni
Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com
Różnice językowe i kulturowe to przeszkody utrudniające proces komunikacyjny. Zwłaszcza w biznesie. Zła komunikacja w języku obcym i pomyłki w tłumaczeniach, nie tylko zakłócają zawieranie umów międzynarodowych, ale głównie przynoszą firmom ujemne wyniki finansowe. Niestety, nie w każdej firmie znajomość języków wychodzi poza te podstawowe.
5
Feb

Szukasz pomocy dla swojej działalności? Biuro księgowe okaże się tym, co jest potrzebne w tej chwili

rachunkowość
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestie finansowe firmy to nie przelewki, tu wszystko powinno zostać zapięte na ostatni guzik, zgadzać się w każdym wyliczeniu i opłacane w odpowiednim czasie. Właścicielom firm czasami trudno jest to wszystko ogarniać, zwłaszcza jeżeli mają malutką firmę, nie posiadają własnego działu księgowego i wszystkimi kwestiami muszą zająć się osobiście. Trzeba jednakże wiedzieć, że nie ma takiej potrzeby, bowiem zawsze można skorzystać z usług biura rachunkowego.
15
Jan

Uzupełnij PIT za pomocą profesjonalnego programu i nie marnuj czasu w kolejkach

deklaracja pit
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zbliża się okres oddawania PIT-ów w Urzędach Skarbowych można zaobserwować wielkie kolejki. Żeby tego uniknąć warto wcześniej wypełnić wymagane dokumenty bądź skorzystać z wypełniania PIT przez internet.
15
Jan

Czy rozliczenie z urzędem skarbowym może dziać się bezproblemowo? Jakiego rodzaju udogodnienia dobrze będzie wcielić w życie? Gdzie poszukiwać odpo

Laptop na biurku
Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli coś jest obowiązkiem, za którym nie przepadamy to warto postarać się, by w dość sprawny sposób uporać się z tego typu powinnością i powrócić do spraw bardziej ciekawszych.
30
Sep

Dotacje unijne na rozwój firmy mają szansę posiadać przeróżną sumę

rozmowa kwalifikacyjna
Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się orientować w jakim miejscu możemy uzyskać pomoc w rozwoju własnej działalności i właśnie do tych punktów składać niezbędne prośby.
16
Apr

Najbardziej nowatorskie rozwiązania w firmach odnoszą się do obiegu dokumentów

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Tradycją jest, iż duża ilość firm stosuje standardowe dokumenty, faktury i pozostałe istotne pisma. Tak było zawsze i ciężko od wielu wymagać, ażeby nagle się to odmieniło. Pomimo to istnieją duże zmiany w każdej dziedzinie i już dzisiaj można zauważyć, jak wdrażane praktyki zarządzania dokumentami zapewniają dobre wyniki. Zamiast stracić wiele papieru, obciążać kolejne pomieszczenia papierami, a po drodze je zagubić stosowane są najbardziej nowoczesne praktyki, w których elektroniczny obieg faktur zdecydowanie wiedzie prym. Niestety, jeszcze wiele podmiotów stosuje dawne metody, a to powoduje wiele trudności.
Syndicate content