warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

deklaracja

15
Mar

Powinności osoby płacącej podatki. ABC rozliczenia PIT.

podatki
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Początek kolejnego roku to czas wymyślenia postanowień noworocznych, podejmowania zmian, wymyślania planów, planowania wakacji lub strategicznych zakupów. Początek nowego roku to również czas, gdy dokonujemy podsumowań minionego roku. Jednym z podsumowań, które musimy zrobić obowiązkowo, jest rozliczenie PIT.
9
Mar

Jakim sposobem poprawnie rozliczać PIT-36?

rozliczenia PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
PIT-36 składają osoby, które co najmniej część dochodów dostawały bez pośrednictwa płatnika. Są to więc jednostki, które samodzielnie powinny obliczyć zaliczkę na podatek, jaką następnie muszą w stosownym czasie wpłacić do konkretnego urzędu skarbowego. Samodzielne rozliczenie pit 36 zdoła być dla wielu ludzi kłopotliwe, szczególnie jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w kwestiach podatkowych. Jednak istnieje sposób, by bezproblemowo i rychło rozliczyć swój PIT.
8
Jan

Obowiązki tego, kto zarabia – rozliczenie z fiskusem

rozliczenia podatków
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto w określonym roku podatkowym osiągnął jakiś dochód zobowiązany jest pamiętać, że obowiązujące w naszym kraju prawo podatkowe wiąże się z obowiązkiem złożenia zeznania w Urzędzie Skarbowym. Zaniechanie tego obowiązku jest naprawdę surowo karane i może skończyć się wielkimi problemami. Jak wypełnić PIT to pytanie, które zadaje sobie naprawdę bardzo wiele osób. Powinno się jednak wiedzieć, że na chwilę obecną odpowiedź na pytanie jak wypełnić PIT jest bez wątpienia zaskakująco prosta.
26
Nov

Wybór sprawdzonej drogi składania deklaracji pit

PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmowanie deklaracji podatkowych sieciowych staje się aktualnie powoli standardem. Składanie pitów tą drogą ma coraz więcej zwolenników i to nie dziwi, bo jest to niezwykle wygodne i nie zabiera dużo czasu. Dobrze przygotowane wzory deklaracji pit 37 można pobierać w sieci i wysłać do odpowiedniego urzędu skarbowego. Taka deklaracja podatkowa, to znaczy profesjonalna forma obowiązkowego przekazywania najróżniejszych informacji dla celów podatkowych, powinna być stuprocentowo zgodna z prawem.
21
Oct

Wypełnij PIT z użyciem programu

rozliczenie pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Choć wypełnianie deklaracji PIT kojarzy się z koniecznością wykonywania skomplikowanych obliczeń, okazuje się, iż akcja ta może być o wiele prostsza. Czerpiąc korzyści z dostępnych w Internecie aplikacji można w prosty sposób zrealizować swój obowiązek podatkowy. Poniższy artykuł przedstawi najważniejsze zalety tego rodzaju programów.
Syndicate content