warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

bank

5
Feb

Kilka słów o giełdzie walut

Autor: AMagill
Na czym polega forex?.

Można ulokować gotówkę w akcje – to trochę ryzykowny pomysł, ponieważ dziś sytuacja finansowa w naszym kraju jest raczej niestabilne. Wskaźniki finansowe okazują się słabsze niż zakładano. Pewniejszym sposobem na rozmnożenie pieniędzy jest włożenie kasy w obligacje emitowane przez państwo polskie. Taki ruch to pewność, że pieniądze na bank odzyskamy, lecz oprocentowanie takich obligacji najczęściej jest niskie.
5
Feb

Wycena przedsiębiorstwa i nieruchomości

wycena nieruchomości
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wycena przedsiębiorstwa dokonywana jest z wielu przyczyn. Jednym z nich jest sprzedaż firmy lub jej fuzja z inną firmą. Można jej również dokonać w przypadku planów przejęcia udziałów w przedsiębiorstwie przez spółki prawa handlowego, poszukiwania inwestora, czy ubiegania się o kredyt.
5
Feb

Zestawienia rachunków w ofercie banków - przydatne w dokonaniu wyboru

polskie banknoty
Autor: money pictures
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnym świecie ludzie zalewani są znaczną liczbą ofert różnego typu. Wypływa to na przykład z różnorodności funkcjonujących obecnie firm. Z tej znacznej ich ilości bierze się natomiast wysoki stopień konkurencyjności. Jeżeli nie ma się korzystnej, przyciągającej uwagę oferty, to właściwie na rynku produktów i usług się ginie. Z tej przyczyny zwykły człowiek potrzebuje wskazówek, które pomogą mu dobrać idealną dla siebie ofertę. Problem ten dotyczy na przykład usług oferowanych w bankach. W ostatnim czasie bowiem również w Polsce tworzonych jest bardzo wiele nowych banków, a także otwierają swoje placówki banki zagraniczne.
2
Feb

Innowacyjny towar pieniężny na rynku - czym jest lokata bezkarna?

lokata
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz na rynku walutowym mamy do czynienia z istotnie mnóstwem typów różnych lokat. Wśród nich możemy wyliczyć na przykład lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z obfitym funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, które cieszą się dużą renomą ze względu na brak podatku Belki i wiele innych.
2
Feb

Usługi bankowe a posiadanie swojej firmy – o czym warto dziś bezwzględnie pamiętać?

pieniądze
Autor: Japanexperterna.se
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które posiadają swoją firmę powinny być świadome tego, że ich konkurencyjność w dużej mierze jest uzależniony od tego, jakie rozwiązania zastosują w działalności. Priorytetowe znaczenie ma współcześnie naturalnie sprawne korzystanie z usług banków. Minęły już czasy, gdy wynagrodzenia były wypłacane pracownikom w kasach zakładowych. Wszystkie operacje finansowe są wykonywane przez banki, dlatego przedsiębiorcy powinni umieć wybrać usługi bankowe, jakie oferują nie tylko zadowalające warunki, ale również rzeczywiście okażą się przydatne w codziennej pracy.
5
Dec

Pieniądze firmy

firma
Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
Jeżeli mamy firmę musimy pamiętać, że będzie sporo pracy, zwłaszcza w czasie , gdy będziemy rozkręcać działalność. Poza milionami biurowych spraw musimy pamiętać o tym, by otworzyć konto dla firmy. Ale nim założymy konto powinniśmy sprawdzić, który bank da najbardziej sensowną ofertę. Wiele zależy również od tego, co konkretnie jest nam niezbędne. Powinniśmy sami pomyśleć, czy najistotniejsze będzie to, czy nie będziemy mieli opłat za prowadzenie konta, czy może to, że będą darmowe bankomaty.
4
Dec

Długoterminowy leasing jako metoda na obejście kosztownych kredytów na mieszkanie

dom
Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Główna koncepcja leasingu jest dość prosta. Wiąże się przede wszystkim z szansą nabycia nieruchomości z pominięciem konieczności zaciągania kredytu, którego wieloletnia spłata bywa często mocnym ograniczeniem.
6
Sep

W Polsce biznes franczyzowy z każdym rokiem jest coraz bardziej popularny - dzięki niemu można być samodzielnym, ale w tym samym czasie czuć się elementem całości

biznes franczyza
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie stać Cię na rozpoczęcie totalnie własnego interesu, nie masz w myślach w stu procentach wyświetlonego planu co chciałbyś robić, boisz się doznać zbyt wielkiego ryzyka lub najzwyczajniej w świecie chcesz przynależeć do dużej biznesowej rodziny - biznes franczyza jest właśnie dla Ciebie.
20
Jul

Uzyskałeś dochody w zeszłym roku? Nie zapomnij zadeklarować podatek

Podatki online
Źródło: pixabay.com
Każda osoba która zamieszkuje obszar Polski, również jeżeli nie jest żadnym obywatelem, a posiadała przychody w ubiegłym roku, musi rozliczyć podatek za rok 2016. Jeżeli ktokolwiek zaniedba tego przymusu, może liczyć się z konkretnymi sankcjami finansowymi a również prawnymi, dlatego najsłuszniej wykonać tę czynność jak najprędzej. Współcześnie mamy do dyspozycji liczne opcje rozliczania dochodu, zarówno te standardowe, oraz elektroniczne a nawet wirtualne. Która z nich będzie najlepsza dla ciebie?
16
Feb

Pożyczki pod zastaw domu są opłacalne

pożyczka
Źródło: pixabay.com
Nie powinniśmy brać pieniędzy z banku

Gdy potrzebujemy na szybko znacznej sumy pieniędzy, a zaznaczymy że nie zainkasujemy ich z banku, to warto poszukać kolejnego rozwiązania. Musimy wtenczas wiedzieć, że będzie sporo kolejnych placówek finansowych, które nam te finanse pożyczą i co więcej wykonają to na rzeczywiście ciekawych warunkach.
Syndicate content