warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

składki

5
Feb

regularne składki ZUS

składki podatkowe
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawa mówi, że ubezpieczenia społeczne winny być przymusowe, świadome, bądź można im nie podlegać. Od pracującego trzeba odprowadzać składki na wszystkie cztery rodzaje ubezpieczeń społecznych. Jest on objęty zatem ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, chorobowym i wypadkowym.
29
Dec

Garść mających znaczenie zdań na temat podatków w naszym kraju

Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
W 1997 roku wprowadzono w Polsce ustawę o podatków. Nakłada to obowiązek regulowania podatków między innymi przez osoby fizyczne. Jakie to są podatki? Ordynacja podatkowa, która dostępna jest w Polsce nakłada konieczność odprowadzania podatków przez osoby fizyczne i prawne. Składki podatkowe, które muszą odprowadzać obywatele to konieczność odprowadzania składek od osiągniętych przez podatnika dochodów. Osobą fizyczną jest każdy z nas, jeżeli więc osiągamy legalne dochody powinniśmy od tej stawki odprowadzić podatek.
21
May

Kto będzie płacił jutro nasze świadczenia emerytalne?

Oszczędności na emeryturę
Autor: Expander
Źródło: Expander
Od 1 kwietnia 2014 r. można podejmować decyzję gdzie chcemy by były gromadzone nasze składki emerytalne. Do wyboru mamy dwie możliwości ZUS lub też Zakład Ubezpieczeń Społecznych+Otwarty Fundusz Emerytalny. Co wybrać ZUS czy OFE i czy ta decyzja w istocie będzie mieć jakiś wydźwięk dla naszej przyszłej emerytury?
Syndicate content