warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

składki

5
Feb

regularne składki ZUS

składki podatkowe
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Rozporządzenie przewiduje, że ubezpieczenia społeczne winny być obligatoryjne, świadome, bądź można im nie podlegać. Od pracującego trzeba zapłacić składki na wszystkie cztery formy ubezpieczeń społecznych. Jest on objęty zatem ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, chorobowym i wypadkowym.
29
Dec

Garść mających znaczenie zdań na temat podatków w naszym kraju

Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
W 1997 roku wprowadzono w Polsce ustawę na temat podatków. Nakłada to obowiązek regulowania podatków chociażby przez osoby fizyczne. Jakie to będą podatki? Ordynacja podatkowa, która dostępna jest w Polsce narzuca obowiązek płacenia podatków przez wszystkich. Podatek, który muszą płacić osoby fizyczne to obowiązek odprowadzania składek od osiąganych przez osoby fizyczne dochodów. Podatnikiem jest każdy z nas, jeżeli więc osiągamy legalne dochody musimy od tej stawki odprowadzić podatek.
21
May

Kto będzie płacił jutro nasze świadczenia emerytalne?

Oszczędności na emeryturę
Autor: Expander
Źródło: Expander
Od początku kwietnia 2014 r. można postanawiać gdzie chcemy by były kumulowane nasze opłaty emerytalne. Do wyboru mamy dwie opcje ZUS lub też ZUS+OFE. Co wybrać ZUS czy OFE i czy ten wybór w rzeczywistości będzie mieć jakąkolwiek wartość dla naszego świadczenia emerytalnego?
Syndicate content