warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

składki

5
Feb

regularne składki ZUS

składki podatkowe
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawa mówi, że ubezpieczenia społeczne winny być przymusowe, świadome, bądź można im nie podlegać. Od pracującego trzeba odprowadzać składki na wszystkie cztery rodzaje ubezpieczeń społecznych. Jest on objęty zatem ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, chorobowym i wypadkowym.
29
Dec

Garść mających znaczenie zdań na temat podatków w naszym kraju

Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
W 1997 roku zastosowano w Polsce ustawę o ordynacji podatkowej. Nakłada ona obowiązek regulowania podatków chociażby przez osoby fizyczne. Jakie to będą podatki? Ordynacja podatkowa, która obowiązuje w naszym kraju narzuca konieczność odprowadzania podatków przez osoby fizyczne i prawne. Podatek, który muszą płacić obywatele to obowiązek odprowadzania składek od osiąganych przez podatnika dochodów. Podatnikiem jest każdy z nas, jeżeli wobec tego osiągamy legalne dochody powinniśmy od nich odprowadzić podatek.
21
May

Kto będzie płacił jutro nasze świadczenia emerytalne?

Oszczędności na emeryturę
Autor: Expander
Źródło: Expander
Od 1 kwietnia 2014 r. można podejmować decyzję gdzie chcemy by były gromadzone nasze składki emerytalne. Do wyboru mamy dwie możliwości ZUS lub też Zakład Ubezpieczeń Społecznych+Otwarty Fundusz Emerytalny. Co wybrać ZUS czy OFE i czy ta decyzja w istocie będzie mieć jakiś wydźwięk dla naszej przyszłej emerytury?
Syndicate content