warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

kapitał

5
Feb

Sposób na zatory finansowe oraz ożywienie biznesu

rozliczenia
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Zakład pracy do swej aktywności wymaga kapitału, jednak słowo to ma wielce szerokie znaczenie. Znaczy bowiem tak rezerwy osobowe (kapitał ludzki) jak także pieniężne. W poprawnie działającym przedsiębiorstwie oba owe typy rezerw winny być optymalnie zagospodarowane.
17
May

Z jakich źródeł niewielkie spółki mogą pozyskać kapitał?

W Polsce działa coraz większa liczba malutkich spółek. Spółki, które jednak rozpoczynają działalność mogą posiadać kłopoty z uzyskaniem funduszy na ich rozwój. Skąd mogą je zyskać?
29
Dec

Wybierz do siebie najbardziej korzystną opcję !

finanse
Autor: Rental Realities
Źródło: http://www.flickr.com
Formy oszczędzania mogą być różne i zależą w głównej mierze od indywidualnych priorytetów osób dysponujących wolnym kapitał. Poniektóre jednostki będą inwestować w majątki mieszkalne albo komercyjne i zaryzykować tym, czy odnajdą na nie najemców, a dodatkowo czy czas trwania umowy wynajmu nie dostarczy kłopotliwych niespodzianek. Naturalnie taka lokata wymaga większych nakładów finansowych, tudzież czas jej zwrotu jest bardzo długotrwały.
10
Jun

Coraz większa wagę przykłada się do gospodarowania zasobami ludzkimi. Co to właściwie jest?

human resources
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Systemy umożliwiające zarządzanie zasobami ludzkimi (z angielskiego Human Resources Management) zawiera zestaw aplikacji które mogą posłużyć menadżerom do zrobienia zadań powiązanych z personelem. W aktualnym świecie koszt firmy stanowią zasoby ludzkie (ZL).
6
Jun

Jakie są typy obligacji?

Notowania giełdowe
Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
Obligacje to jedne z akcji, które wypuszczane są do obiegu finansowego w serii. W obligacji emitent, a więc osoba, która wypuszcza je na ogólny rynek deklaruje, że staje się dłużnikiem obligatariusza i przez to zobowiązuje się do wypełnienia określonego świadczenia.
Syndicate content