warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wisp.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Finanse osobiste

14
Feb

Ubezpieczenie na życie – nabyć nie nabyć, które wybrać, czym się kierować? Podpowiadamy

firmy - obrazek
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od wyjaśnienia, co to jest tradycyjne ubezpieczenie na życie. A więc to ubezpieczenie, które można wykupić, żeby ochronić własnych bliskich – żonę, małżonka, dzieci, na wypadek swej śmierci.


Płacisz określone składki a dzięki temu, gdy odejdziesz, zakład ubezpieczeń wypłaci im określoną sumę pieniędzy.
Tags:
6
Feb

Deklarowanie podatku z kilku źródeł dochodu

Karta, motywacja
Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnych realiach w naszym kraju, bardzo dużo osób ma na własność nie tylko jedno mieszkanie. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że wiele lat wcześniej wprowadzono sporą obniżkę na kupno mieszkania, w którym przez wiele lat opłacano czynsz. Drugie lokum, zwłaszcza w większych miastach, sporo ludzi decyduje się wydzierżawić osobom trzecim.
21
Dec

Jesteś w tym momencie w faktycznie niełatwej sytuacji finansowej

pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości
Autor: Vishay Intertechnology
Źródło: http://www.flickr.com
Masz wrażenie, że Twoja korzystna życiowa passa w tym momencie się skończyła i nastał bardzo trudny czas. Cokolwiek byś nie zrobił, nie przynosi to oczekiwanych dochodów.
21
Dec

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej – skąd wziąć na to dzisiaj fundusze

rachunkowości
Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com
które metody charakteryzują się ogromnym zainteresowaniem?


Prowadzenie własnej działalności gospodarczej cechuje się współcześnie ogromną popularnością i faktycznie sporo osób decyduje się na tego rodzaju krok.
12
Dec

Czym wyróżniają się fundusze inwestycyjne?

fundusze inwestycyjne dla firm
Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (a nierzadko również w nazwie) w jakie finansowe instrumenty będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo istotny - wpływa na potencjalny zysk, jaki fundusz ma szansę wypracować ale również na ryzyko, które wiąże się z inwestycją w konkretny fundusz.


W nawiązaniu do powyższego inwestor przed wyborem danego funduszu powinien poznać polITykę funduszu - w jakie instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk i ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz bądź portfel funduszy.
5
Dec

Programów do wyliczenia przychodów można odnaleźć wiele

psycholog
Źródło: flickr.com
Posiadamy możność wybrania starych, dawno przetestowanych lub też wykonania rozliczenia na podstawie tych zupełnie najświeższych.


Nie ma w tym miejscu mowy o braku rozmaitości.
Tags:
1
Dec

Różne dokumenty podatków i sposoby na ich proste wypełnienie

obliczenia
Źródło: pixabay.com
Poza PIT-em o numerze 37 albo 28, można wypełnić również inne zgłoszenia podatkowe, związane z innymi dostępnymi źródłami przychodów. Każdy z nich można zeznać poprzez Internet w dowolnej chwili oraz bez żadnych konfliktów.
23
Nov

Program do rozliczenia pit 2017 ma szansę okazać się być rozszerzony

podatki
Źródło: pixabay.com
Kiedy przy składaniu wcześniejszego rozliczenia nie posiadaliśmy żadnych kłopotów, to bez wątpienia powinniśmy nadal wykorzystywać z konkretnego programu, skoro wiemy, że okazuje się być on już sprawdzony oraz możemy mu zawierzyć.
17
Nov

Fundusz zalążkowy dla początkującej, albo dopiero zawiązywanej spółki

Crowdfunding
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze kapitału zalążkowego są dobrym źródłem kapitału dla młodej, albo dopiero tworzonej spółki, jaka nie jest w stanie otrzymać kredytu bankowego ze względu na niedostatek zabezpieczeń i brak przeszłości kredytowej, a pozyskanie środków z rynku giełdowego nie jest wykonalne ze względu na względnie niewielką kwotę koniecznego kapitału.
7
Nov

Oczekuje Cię rozliczenie pit - zrób to za pomocą aplikacji online!

pit 36
Autor: Doug Belshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie zdecydowana większość prac państwowych prowadzona jest z wykorzystaniem internetu. Realne jest tworzenie licznych dokumentów za sprawą szczególnych portali on-line, na jakich dostępne są przeróżne formularze osiągalne dla każdego człowieka.
Syndicate content