Jak w razie pilnej potrzeby można zdobyć środki finansowe, jakie zalety mają szybkie pożyczki.

przez | 24 grudnia 2022
Zarobki w Polsce nie pozwalają specjalnie na to, żeby robić jakieś wielkie oszczędności, niestety nadal dużo rodzin żyje z dnia na dzień praktycznie bez żadnych dodatkowych środków. I jeżeli przydarzy u nich potrzeba zakupu czegoś nieplanowanego, to okazać się może, że będą musieli trochę pieniędzy pożyczyć.

Możliwości na to jest parę, lecz nie dla każdego wszystkie są możliwe. Przede wszystkim tak jest z różnego rodzaju kredytami, które pomimo że cieszą się dużą popularnością, to jednak nie każdy je otrzyma. Zwłaszcza w ostatnim czasie banki znacznie bardziej restrykcyjnie podchodzą do tematów związanych ze zdolnością kredytową, i jeśli ktoś ma zepsutą historię w BIK lub jego dochody nie będą wystarczające, to może się spotkać z odmową.

pożyczka

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Można oczywiście udać się wtedy do innego banku i tam spróbować jeszcze raz, jednak niejednokrotnie to też nie Zda egzaminu. Tak więc jeśli ktoś nie będzie mógł skorzystać z banku, a potrzebował będzie niedużej sumy pieniędzy, to pomyśleć może o innej opcji. W ostatnich latach coraz prężniej funkcjonują różne firmy pożyczkowe, oferujące łatwe do otrzymania kredyty i pożyczki przy minimalnych formalnościach. Ich oferta jest na tyle ciekawa, że w coraz większym stopniu konkurują one z produktami bankowymi.

Jedną z najważniejszych zalet tego typu prostych pożyczek jest łatwość i szybkość otrzymania. Jeśli chodzi o banki należy złożyć niewygodne do wypełnienia wnioski, dostarczać zaświadczenia o zarobkach i czekać niekiedy kilka dni na ostateczną decyzję. Zupełnie odmiennie będzie przy szybkich pożyczkach. Jak sama nazwa ich wskazuje, etap przyznawania będzie przebiegał bardzo sprawnie i bez zbędnych formalności, a wszystko można zrobić albo przez internet, albo rozmawiając na infolinii. Wniosek do wypełnienia też jest, lecz zawiera on tylko podstawowe informacje, oprócz tego trzeba będzie zrobić skan dowodu osobistego i go załączyć do dostarczanych dokumentów. Pierwsza pożyczka bez bik online – w zależności od firmy będzie wynosiła nawet do dwóch tysięcy złotych. Dla nowych klientów często oferowane są duże promocje, więc w wielu przypadkach nic się przy pierwszym razie nie będzie płacić lub opłata będzie naprawdę symboliczna.

Jeśli pożyczka zostanie spłacona terminowo, to przy kolejnych można będzie liczyć na trochę wyższą kwotę, nawet do paru tysięcy złotych. Wybierając tego typu pożyczki trzeba pamiętać o dwóch istotnych rzeczach. Po pierwsze bierze się je na niedługi okres czasu, najczęściej będzie to około miesiąca, a oprócz tego ich koszt może być trochę wyższy niż kredytów bankowych.