Czego dotyczy przemysł stalowy?

przez | 19 grudnia 2022
Wyrobami hutniczymi określane są wszelkiego typu produkty otrzymywane ze stali i różnego rodzaju stopów metali. Dostarczają je w tej formie odpowiadają huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie tego typu zakładów są też nierzadko usługi z zakresu metalurgii.

Blachy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem tego typu produktów są blachy walcowe. Mogą one mieć standardową grubość albo też wykonanej na zamówienie konkretnego klienta. Blachy – zobacz ofertę blach stalowych – takiego typu mogą mieć rozmaite, począwszy od cienkich, których grubość oscylować będzie w okolicach dwóch milimetrów, ale także istnieje opcja zamówienia blach walcowanych o dużo grubszym przekroju, przekraczających nawet sto milimetrów grubości.

Blachy walcowane są na gorąco i mają możliwość przyjmowania kształtów takich jak kręgi, arkusze i inne. Wiele firm produkujących takiego typu wyroby ma w swojej ofercie różny rodzaj obróbki chemicznej danego surowca, w zależności od typu surowca i jego właściwości chemicznych. Przykładem blach walcowanych na gorąco są konstrukcyjne czy też blachy kawałkowe a więc materiały o wyjątkowej twardości – blachy kawałkowe w promocyjnej cenie.

Obróbka stali w hucie

Autor: Paul Lindsey
Źródło: http://www.flickr.com

Innym przykładem wyrobów z dziedziny wyrobów hutniczych są blachy ocynkowane na zimno. Są one przeznaczone do formowania. Innym typem produktów z zakresu wyrobów hutniczych są stale powlekane organicznie. Stosuje się je do elewacji oraz w trakcie budowania, zarówno do produkcji rynien, jak i do metalowych konstrukcji ochronnych.

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją stali i wyrobów z metalu stanowią grunt dla licznych innych branż przemysłu. Produkty tego typu są wykorzystywane do produkcji niemalże wszystkich urządzeń i maszyn i wielu innych. Sprzedaż wyrobów hutniczych (jak: borowa stal) odbywa się między innymi do branży górniczej, gdzie niezwykła wytrzymałość metali przyczynia się do tego, że maszyny górnicze posiadają większą wytrzymałość, co bezpośrednio przekłada się na czas przestojów podczas wykonywania działań górniczych.

Inną branżą, do jakiej sprzedaje się tego typu produkty jest naturalnie budownictwo. Wszelkiego typu pręty żebrowane i zbrojenia betonu są gruntem dla poprawnie wykonanych prac budowlanych. W dzisiejszych czasach ponadto buduje się ze stali całe budynki i wielkie konstrukcje. Wyroby stalowe mają także ogromne zastosowanie przy tworzeniu wielkich maszyn i dźwigów.

Bardzo ważnym odbiorcą zdaje się być także przemysł zbrojeniowy. Aktualnie sprzedaż wyrobów hutniczych jest podstawą dla wielu branż i gałęzi przemysłu.