Na polskim rynku jest wciąż więcej agencji interaktywnych? Za jakie rzeczy są odpowiedzialna takie firmy?

przez | 16 grudnia 2022
Agencji interaktywnych w naszym kraju jest coraz więcej, z każdym rokiem zwiększa się ich ilość, nic nie wskazuje jednocześnie na to, żeby taki trend miał ulec zmianie. Nie każdy z nas natomiast słyszał, czym zajmują się firmy tego rodzaju. Po tym tekście to pojęcie stanie się jaśniejsze.

Agencja interaktywna najczęściej zajmuje się tworzeniem stron jak również sklepów internetowych. Ale to nie koniec. Wiele z nich poza tym oferuje swoim klientom kompleksową obsługę, czyli dodatkowe usługi w ramach pozycjonowania, Google AdWords albo też kampanii PPC. Wciąż więcej ludzi poza zamówieniem tej klasycznej usługi decyduje się na działania marketingowe, ponieważ żeby dana strona mogła działać jak trzeba, powinna być dobrze wypromowana. Najczęściej w związku z tym potencjalny klient zamawia usługę kompleksową, bo sama strona, jeżeli nawet najlepiej stworzona, jest bez pozycjonowania niewiele warta.
Sklep internetowy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będzie warta, ponieważ klienci nie będą jej dostrzegali, a nasz interes nie będzie dobrze prosperował. Tak więc projekt sklepu internetowego lub strony internetowej plus właściwa promocja, to świetny sposób na istnienie w sieci. Wiadomo także, że dziś strona w internecie to nie jest prosty szablon w HTML-u. To teraz skomplikowana rzecz, która żeby działać dobrze, powinna wykorzystywać zaawansowane techniki, jakie potrafi obsłużyć właściwie wyuczony oraz przeszkolony programista. Poczytaj o projektach sklepów internetowych firmy Ideacto.

To dlatego każda agencja interaktywna powinna nieustannie rozbudowywać własne zaplecze IT, gdyż jedynie przez takie działania będzie w stanie stworzyć produkt, jaki ma szansę wyjść zwycięsko z rywalizacji z konkurencją. Agencje te to raczej nie są niewielkie firmy, a większe zespoły, które posiadają we własnych szeregach różnych specjalistów: programistów, grafików, osoby tworzące treści na strony. Tego typu agencje często powstają z małych agencji reklamowych, w których najpierw jest garstka pracowników. Kiedy tego typu niewielka firma ma sukcesy i świetnie radzi sobie na rynku, przygotowuje ofertę bardziej kompleksowo, tak tworzą się takie firmy.