PIT – jak uzupełnić go szybko, bez problemów i niespodzianek? Jak sprawić, by nie stał się to koszmarem? Gdzie szukać pomocy?

przez | 14 grudnia 2022
Biurokracja, różnorakie sprawy papierkowe – praktycznie każdy z nas spotyka się z tym w swoim życiu. Wiele osób za tym nie przepada. Najwięcej papierologii mają zazwyczaj przedsiębiorcy, którzy ciągle muszą coś uzupełniać, stale się z czegoś rozliczać. Ale również zwykli ludzie co najmniej raz na rok muszą wypełnić PIT.

Zazwyczaj jest to dosyć proste, ale gdy na przykład jesteśmy zatrudnieni w kilku miejscach, mamy dochody z przeróżnych źródeł, korzystamy z ulg podatkowych, czy też rozliczamy się wspólnie z małżonkiem – wszystko może się już nieco skomplikować. Niektórzy mają talent do tego typu zadań, ale inni ich nie cierpią, całkowicie im brakuje do tego cierpliwości.

Zawsze można pomylić się w rozliczeniach, zagubić, coś pomieszać. Gdy tylko pomyślą, że znów zbliża się termin wypełniania PIT-u, aż zalewa ich krew. Jednakże nie musimy radzić z tym sobie całkowicie sami. Są przeróżne formy pomocy, z jakich możemy skorzystać – .

laptop, telefon i kawa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z nich to po prostu przekazanie tego zadania komuś, kto lepiej się na tym zna i ma doświadczenie – osobie z wykształceniem ekonomicznym, księgowemu czy też po prostu znajomemu, który z PIT-ami sobie dobrze radzi.

Tego typu usługa na ogół nie jest bardzo droga, choć jeśli będziemy chcieli skorzystać z fachowej pomocy, na pewno będzie nas kosztować więcej. Ale w końcu czego nie robi się dla spokoju ducha i dla bycia wyręczonym z nieprzyjemnych i nielubianych obowiązków? Szczególnie, że jest to sytuacja, która się zdarza raz na rok, nikt z nas więc z tego powodu nie zbankrutuje.

Inna metoda to pity 2016 / 2017 program. Wystarczy go ściągnąć z internetu, a rozliczenie zeznania podatkowego będzie o wiele łatwiejsze. portal podatkowy poprowadzi nas przez to zadanie po kolei, w razie wszelkich wątpliwości z pewnością znajdziemy w nim wyjaśnienie.

Aktualnie zresztą mało która osoba wypełnia PIT na papierze, praktycznie wszyscy korzystają w tym celu z internetu.

Jeśli omawiany wątek Cię zaciekawił, to odsyłam do tego serwisu (https://multibed.pl/jak-wyglada-rynek-nieruchomosci-we-wroclawiu/), ponieważ znajdziesz tam jeszcze więcej danych, które z pewnością Cię zainteresują.

Jest to nie tylko proste, ale także szybkie rozwiązanie – już po wypełnieniu wszystkich luk wystarczy parę kliknięć, a PIT zostanie dostarczony wprost do urzędu skarbowego.