Rynek nieruchomości

przez | 1 listopada 2022
Koniec zeszłego i pierwsze półrocze obecnego to czas obniżek cen na rynku budownictwa. Tańsze są mieszkania obrocie wtórnym i pierwotnym, niższe stawki są też za budownictwo jednorodzinne. Niezależnie, czy w grę wchodzi Łódź czy Katowice, sprzedaż mieszkań dotyka zastój. Równy poziom złotówek za metr kwadratowy da się zauważyć czasem w będących na fali osiedlach większych miast . Analogicznie jest w subrynku nieruchomości luksusowych.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Tendencja na rynku nieruchomości jest efektem małego popytu. On z kolei wynika teraz z zaczynających się wakacji. Spoglądając głębiej winowajcą są niekorzystne oferty kredytowe i zbyt duża liczba inwestycji – nasycenie rynku. Analizując ogólne statystyki cen, da się wychwycić, że regionem, gdzie najwolniej obniżają się ceny, okazuje się mazowieckie. Nawet gołym okiem widać to, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę „nieruchomości mazowieckie” dostajemy niezmiennie jednakowe ceny drogich osiedli.

Autor: krakow4u.pl

nieruchomości luksusowe w tym przypadku mocno podbijają przeciętną, ponieważ ciągle występuje spory popyt na lokale w ogrodzonych osiedlach stolicy. Bardzo popularne są ”lepsze” części miasta, takie jak Żoliborz i Bemowo. W nich deweloperzy ustalają ceny na stałym, a czasem odrobinę wyższym niż wcześniej, pułapie. Jeśli chcesz kupić tańsze mieszkania Warszawa posiada do zaoferowania naturalnie też standardowe budownictwo, rozsiane po w dużej części stolicy.

Czy to zatem najkorzystniejszy czas, by sprawić sobie własne cztery kąty? Raczej tak. Eksperci dopowiadają jeszcze, że tendencja zniżkowa ma szanse ciągnąć się nawet do końca roku. Trzeba zatem przemyśleć zwlekanie z zakupem, badając uważnie statystyki rynku nieruchomości.

Chcesz odnaleźć inne tego rodzaju materiały? Jeżeli tak, ta wyczerpująca treść (http://www.eena.pl/podatki-w-holandii.html) jest warta polecenia, ponieważ dotyczy analogicznej problematyki.

Najprawdopodobniej możesz liczyć na mocniejsze spadki na rynku wtórnym i w budownictwie jednorodzinnym.

Źródło: