Jak wybrać właściwą agencję reklamową dla swojego przedsiębiorstwa?

przez | 17 października 2022
Kiedy firma rozwija się albo wypuszcza nowy produkt, niekiedy może zajść potrzeba najęcia firmy reklamowej. Każdy, kto będzie jej szukać może czuć się zdezorientowany, liczbą firm, działających na rynku.

Czy jest sposób na wybranie tej jedynej, która spełni wymagania przedsiębiorcy i stworzy skuteczną reklamę? Jak to zrobić?
reklama

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, należy podpytać bardziej doświadczonych kolegów. Może mają warte polecenia firmy? Jak im się z nimi współpracowało? reklama stworzona przez rekomendowaną firmę nie musi być lepsza, lecz przy pracach nad reklamą ważne jest, żeby współpraca klientem i agencją przebiegała nienagannie.
Jeśli nie uda się wyselekcjonować nikogo przez rekomendacje, pozostaje przeszukiwanie Internetu. Na co wracać uwagę? Oczywiście, portfolio oraz znalezione opinie. Agencji reklamowych jest jednak niesłychanie dużo, branża jest zmienna, warto więc wykorzystać podpowiedzi prasy branżowej lub poszukać, które agencje otrzymały nagrody za swoją pracę i występują na konferencjach branżowych. Będzie to oznaczać, że agencje, którym się przyglądamy, mają coś do powiedzenia w branży.

bankomat

Autor: florian meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Wartością każdej firmy produkującej reklamy są ludzie. komunikacja z nimi powinna być nienaganna, i to z każdą osobą, z którą dyskutujemy, zaczynając od tych, z którymi pisze się pierwsze wiadomości, do tych, które są wyznaczeni do projektu naszej firmy. Jeśli przepływ informacji i myśli z agencją nie jest płyny, jeśli specjaliści nie chcą podyskutować, ale tworzą ponad głowami zleceniodawców, nie warto z nimi współpracować. Jeśli kontrakt jest już podpisany, musi być to ważna wskazówka na kolejne lata.

Dobra agencja reklamowa powinna być także świetnym parterem, który przede wszystkim rozmawia, a nie mówi. Nikt nie jest przecież idealny – ani członkowie agencji, ani ich klient. Aby powstała bardzo dobra reklama (żółty słupek odgradzający) trzeba więc wiedzy oraz doświadczenia obu stron.