Czy opłaca się zatrudnić kancelarię prawniczą starając się o realizację zamówień publicznych?

przez | 12 października 2022
W ostatnich latach stan gospodarki polskiej nie napawa optymizmem. Wiele biznesów obwieszcza plajtę. Młodzi Polacy z niedoboru pracy emigrują za granicę. Obserwuje się przestój w biznesie, który w najbliższym odstępie czasu może pogłębić zapaść ekonomiczną. Chociaż w naszej epoce rynki są globalne, to jednak duża konkurencja z rynków wschodnich staje się niemożliwa do pokonania dla naszych przedsiębiorców. Dużą nadzieją dla polskich firm jest obsługa zamówień publicznych. Czy firmy powinny samodzielnie ubiegać się o zamówienia publiczne czy powinny skorzystać z pomocy doświadczonych kancelarii prawniczych?

zamówienia publiczne

Źródło: http://www.fss-finanse.pl/
Samodzielne ubieganie się o uzyskanie zamówienia przetargowego w naszym kraju nie jest takie łatwe, jak się pierwotnie wydaje. Ubieganie się w konkursie o wygranie takiego zamówienia jest teoretycznie możliwe do zrealizowania przez każdy biznes. Jednakże życie pokazało, że nie jest to takie proste. Jest wiele problemów, przed którymi musi stanąć polski biznesmen. Warto wtedy skorzystać z fachowej pomocy. Wygląda to następująco. Otóż konkretna instytucja na prawach publicznych, istniejąca dzięki podatkom, obwieszcza przetarg (zobacz jak obsługujemy przetargi) na wykonanie jakiejś usługi, czy dostawę konkretnych urządzeń lub produktów.

Każdy biznes może stanąć do tego przetargu, lecz nie często posiadają takie same szanse. Komisja Europejska dokonała wiarygodnej oceny tego procederu. Okazało się, że na przykład w sektorze niekomercyjnych usług medycznych w naszym kraju często przetargi wygrywają te biznesy, które dokonują korupcji dyrekcji szpitali oferując ponadto darmowy sprzęt medyczny. Wobec tego nie każda firma ma w praktyce równy dostęp do zamówień.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Opłaca się więc skorzystać z pomocy doświadczonej agencji prawniczej, dzięki której będzie można bez żadnych problemów przedrzeć się przez wszystkie procedury biurokratyczne. Współpraca z kancelarią oferującą doradztwo w prawie zamówień publicznych umożliwi także zdobycie intratnego kontraktu. Dzięki pomocy zawodowców, przedsiębiorstwo powinno uniknąć bardzo dużo pułapek formalnych, które czekają na przedsiębiorstwa ubiegające się o przejęcie.

W dzisiejszych czasach rzeczywiście trudno znaleźć jest wartościowe informacje, więc zgłąb rzetelne informacje (https://ewadia.pl/ile-to-kosztuje/), które przykują Twoje zainteresowanie.

Dużą zaletą owej współpracy jest to, że umożliwia ona także pomoc w czasie realizacji kontraktu.