Kto się szkoli, ten idzie do przodu. Kto się kształci rozwija się i staje się jeszcze bardziej profesjonalnym specjalistą

przez | 7 września 2022
Kto nie bierze udziału w szkoleniach obecnie, ten może pozostać w tyle. Kto nie wyciąga wniosków ze swojego działania, ten nie ma co marzyć, iż kiedyś coś się zmieni, a dobre rezultaty po prostu przyjdą same. Te dwa obszary – szkolenie i wyciąganie wniosków z własnego postępowania są niezwykle istotne. Świadczą o nas, jako o osobach kompetentnych, wiedzące do czego zmierzają, świadome swoich celów i następnych wyzwań. Właśnie tacy ludzie też zdobywają najwięcej sukcesów.

zarządzanie czasem

Jak znaleźć najkorzystniejsze szkolenia, jakie mogą nam w tym pomóc? Odpowiedź zdaje się nieskomplikowana: Internet. To tam znajduje się pełna baza szkoleń, bardziej i mniej zaawansowanych, dla menedżerów, dla sprzedawców, organizatorów czy trenerów. Z pewnością popularne są zarządzanie czasem szkolenie czy z auditu wewnętrznego (Czytaj więcej). Nie ma problemu, aby poszukiwać szkoleń w skali całej Polski, ponieważ to co zdaje się odległe (przykładowo mieszkamy w Białymstoku, a szkolenie jest we Wrocławiu) często jest bardziej opłacalne ze względu na cenę.

Skoro zaś nie chcesz za bardzo podróżować to i taka sytuacja nie stanowi problemu, bo przecież w Twojej okolicy jest zapewne wiele różnych szkoleń, na które zdecydowanie warto się udać. Na tego typu szkoleniach poznasz ludzi podobnych do Ciebie, zrozumiesz, że Twoje kłopoty z danym zagadnieniem wcale nie prezentują się tak beznadziejnie na jakie mogą wyglądać, że to istotnie zwyczajne sprawy, które dotyczą wielu ludzi z Twojej branży. To właśnie jest następny plus tego typu szkoleń, nie tylko, że czegoś przydatnego się możemy nauczyć to dodatkowo znajdujemy swoje miejsce wśród ludzi o podobnych kompetencjach, dzięki temu możemy rozwiać wiele dylematów, które nas trapią, a do tego podyskutować na branżowe tematy.

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej strony, takie szkolenia zapewniają też feedback, czyli zwrotną informację na temat naszych kompetencji. Czasem niezbędne jest zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy, jak wiele powinniśmy nadrobić, co jeszcze polepszyć, którą umiejętność, żeby była jeszcze lepsza. Niekiedy bowiem nie wiemy, w którym momencie się znajdujemy, tymczasem takie szkolenie, to rewelacyjny sposób na porównanie się z innymi. Nie konfrontacja, a spokojna merytoryczna analiza własnych kompetencji i zdolności.