Aplikacje Google, jakie mają za zadanie dokonać wyselekcjonowania w pozycjonowaniu serwisów internetowych

przez | 1 września 2022
Programy Google, które mają za zadanie dokonać wyselekcjonowania w pozycjonowaniu stron internetowych są oddane do użytku raz na jakiś okres czasu przez tę firmę i wówczas także stają się realnym zagrożeniem dla posiadaczy stron internetowych.

Obecnie można w krótkim czasie ocenić, czy witryna, jaką posiadamy jest witryną atakowaną przez programy Google mające wprowadzać modyfikacje w indeksacji witryn w wyszukiwarce. Na przykład, od kilku lat niebezpiecznym programem dla posiadaczy stron o niskim poziomie zindeksowania okazała się być Panda, która skutecznie zepchnęła tego typu witryny na jeszcze niższe pozycje.

SEO, pozycjonowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W tej chwili natomiast pojawiała się innego rodzaju aplikacja, która uderza w tym przypadku w strony internetowej nazbyt wysoko zindeksowane. Jeżeli więc na przykładchociażby w wyznaczonych tekstach występuje zbyt wysokie zagęszczenie fraz lub nazbyt duża ilość zbliżonych do siebie domeną odwołań, witryna ta ma możliwość być obiektem aplikacji którą jest pingwin, bo to właśnie o niej mowa.

Ataku Pingwina mogą spodziewać się także takie witryny, na jakich znajduje się sporo treści kopiowanych z pozostałych miejsc. Czyli takie, gdzie nie ma oryginalnej treści. Jeśli strona taka też posiada nienaturalnie prezentujące się, kupione na innych serwerach linki to również będzie celem Pingwina.

Pozostałe czynniki, które sprawią, iż witryna tego typu zostanie niżej umieszczona w indeksowaniu to: nazbyt wielka liczba przekierowań, lub także ukryte tekstytreści. A jako, iż polskiego pochodzenia witryny są zazwyczaj stronami zaspamowanymi może to odnosić się do nawet pięciu procent pochodzących z Polski portali internetowych. Każdy naturalnie ma szansę skontrolować, czy należąca do niego witryna stała się celem Pingwina. Można to najłatwiej zaobserwować po diametralnym spadku ilości odwiedzin lub również wtedy, gdy Google wyśle powiadomienie a propos tego, iż witryna należąca do nas została kontrolowana.

Obniżaniu pozycji strony lub również nawet wycofaniu jej z katalogów da się zapobiec przez stosowanie odpowiednich technik SEO. Czyli po prostu należy spowodować, aby posiadana przez nas strona pozostawała wyspecjalizowana pod kątemwzględem treściowym. Muszą być umieszczone na niej treści oraz odnośniki posiadające wartość merytoryczną, a to będzie fundamentem tego, by Google nie odczytało jej jako nazbyt optymalizowanej ale bez konkretnego przekazu.

Sprawdź: http://www.firmy.net/internet/artefakt,QZX58,opinie-klientow.html (http://www.firmy.net/internet/artefakt,QZX58,opinie-klientow.html)