regularne składki ZUS

przez | 3 sierpnia 2022
Prawo stanowi, że ubezpieczenia społeczne winny być obligatoryjne, dobrowolne, lub można im nie podlegać. Od pracownika należy odprowadzać składki na wszystkie cztery warianty ubezpieczeń społecznych. Jest on objęty zatem ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, chorobowym i wypadkowym.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Składki ZUS trzeba uiścić do 5 dnia następnego miesiąca dla placówek budżetowych, zakładów budżetowych i gospodarstw pobocznych, 10 dnia następnego miesiąca dla osób fizycznych opłacających składkę, do 15 dnia następnego miesiąca dla innych płacących składki, w tym dla osób fizycznych i wspólników spółek cywilnych opłacających składki za pracowników, również dla osób prawnych. Nie stosowanie się do tych warunków grozi karą pieniężną.
Wiele ludzi głowi się się jak odliczyć internet (więcej szczegółów). Od 2013 r. rzeczywiście zmieniły się prawa które dotyczą tej ulgi. Pozostała ona zachowana wyłącznie w stosunku do osób, które dopiero zaczynają korzystać z Internetu. Potrącenie przypada płacącemu podatki zaledwie w kolejno po sobie następujących dwóch latach podatkowych, o ile w okresie poprzedzającym te lata nie stosował tego potrącenia. Nowelizacja rozporządzenia o PIT rozszerza ulgę internetową też o internet przenośny. Znaczy to, że potrącimy koszty dotyczące korzystania z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych i telefonów komórkowych. Poszerzenie zniżki dotyczy również kosztów za wykorzystanie Internetu w kawiarenkach internetowych. Z ustawy wyeliminowano dotychczasowy zapis, zgodnie z jakim odliczenie na Internet było możliwe wyłącznie w razie używania sieci w miejscu zameldowania.
W 2015 r.

Jeśli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.notariuszpokojski.pl/) też ma równie istotne informacje – nie wahaj się, tylko sprawdź go.

za sprawą nowego przepisu została zmniejszona liczba podatników upoważnionych do korzystania ze zwolnień z obowiązku stosowania kas fiskalnych.

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie działają równorzędnie dwa warianty zwolnień, w jakich nie musi być stosowana kasa fiskalna. Takie zwolnienie jest zależne od rozmiarów obrotu i od zakresu wiedzionej działalności gospodarczej. Z profilu postępowań wypływa, że docelowo znikać będą jakiekolwiek zwolnienia z konieczności stosowania kas fiskalnych przy prowadzeniu ewidencji sprzedaży. Więcej na .