Wymiana wizytówek to bardzo ważny element niejednego spotkania biznesowego.

przez | 3 sierpnia 2022
Niewielki biały kartonik z najczęściej czarnymi, nadrukowanymi literami, niemal od zawsze był synonimem uprzejmości oraz estymy. Współcześnie jest nieodzownym elementem zebrań biznesowych czy spotkań towarzyskich, w czasie których nawiązujemy nowe kontakty. Wizytówki, ponieważ to o nich mowa, współtowarzyszą nam już od lat i nic nie wskazuje na to, by coś miało się pod tym względem odwrócić. Historycy sądzą, że pierwsze wizytówki pokazały się w Europie już w XVII wieku, natomiast ich rola była zgoła różna od tej znanej nam teraz. Obecnie wizytówki stanowią nierozłączny atrybut obiadu biznesowego.

wizytówki

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Ładnie zaprojektowane i drukowane są pewnym świadectwem osoby, która daje wizytówkę. Tymczasem dawniej nie cieszyły się one poważaniem w kręgach sprzedawców czy kupców, lecz stanowiły cechę arystokracji. Wykorzystywano je w celu obwieszczenia swojego przybycia. Szlachta, mająca się za uprzywilejowaną klasę społeczną, rozwinęła dużo ceremoniałów, jednym z nich było przykładowo rozsyłanie służby z wizytówką, niekiedy nawet do własnego lokum. Złośliwi twierdzą, że ci, którzy przesyłali wizytówki do swoich posiadłości nie byli królami próżności, jednak chcieli w przyzwoity sposób i bez awantury poinformować swoją żonę i jej amanta, że mąż zaraz wróci do domu. Obecnie wizytówki stały się symbolem biznesu i już niemal wyłącznie funkcjonują na spotkaniach w interesach czy firmowych kolacjach. Standardowe dane, które powinny się znajdować na naszych białych karteczkach, gdy zlecimy komuś drukowanie wizytówek np: to logo firmy, w której jesteśmy zatrudnieni, nasze imię i nazwisko, numer telefonu i inne ważne dane mogące być użyteczne przy próbie następnego kontaktu.

kreatywne wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

By zagwarantować sobie konieczną ilość potrzebnych nam wizytówek, możemy udać się do drukarni, aby tam samemu bądź z introligatorem stworzyć właściwą wizytówkę. Jednak taka samodzielna wizyta w drukarni może okazać się wyprawą dość zajmującą, a przez to długotrwałą. Dlatego też można przykładowo skorzystać z coraz popularniejszej usługi wizytówki online w takim miejscu jak na przykład to: pełną ofertą znajdziesz tutaj. Polega ona na tym, iż na wybranej witrynie internetowej wybieramy pasujący nam schemat, potem dobieramy typ nadrukowywanych liter oraz dokumenty firmy online ich kolor. Możemy naturalnie dobrać do tego inne składniki czy formę, ale należy też pamiętać, że nie wszystkim może przypaść do gustu zbyt kolorowa wizytówka. Miejmy na uwadze, że jeżeli pragniemy dziś zrobić dobre odczucia na naszym kliencie biznesowym, to musimy postarać się o wizytówkę ciekawą, ale elegancką, która będzie nas dobrze prezentowała.