Chcesz szybko otrzymać przelew nadpłaconego podatku, zastosuj wersję PIT w formie elektronicznej

przez | 28 lipca 2022
Formularz PIT 37 jest najpowszechniejszym drukiem używanym przy rozliczaniu się z fiskusem . Zeznanie podatkowe na formularzu PIT 37 składają wszystkie osoby, które zatrudniane są przez swojego pracodawcę w ramach umowy o pracę, umowę o dzieło lub umowę zlecenie.

obliczanie podatku

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W tych wypadkach płatnicy odprowadzają podatek w wysokości 18 bądź 32 procent, w zależności od wielkości uzyskanego dochodu czyli rozliczają się na zasadach ogólnych. W przypadku PIT 37 płatnicy mogą rozliczać się indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem – . Pary które, skorzystają z przywileju rozliczenia ulgowego, mogą liczyć na niższą kwotę podatku.

Na necie jest wiele programów dotyczących rozliczania formularzy PIT i procedur ich przekazywania do określonego, zgodnie z miejscem zamieszkania urzędu skarbowego. Przy składaniu deklaracji podatkowej coraz więcej podatników stosuje formy wspierania wybranych z listy przygotowywanej przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, stowarzyszeń, oddając 1 proc. należnego podatku.

Kiedy będziesz poszukiwać pokrewnych informacji na wątek podnoszony w opisywanym poście, to wejdź tu program do wystawiania faktur online – z pewnością te materiały też Cię zaciekawią!

W części I formularza podatnik może wpisać numer Krajowego Rejestru Sądowego fundacji pożytku publicznego, którą chce wesprzeć. Na jej konto, fiskus przekazuje 1 proc. podatku.

dokumenty

Autor: 5of7
Źródło: http://www.flickr.com
Oddanie 1 proc. podatku przez płatnika na rzecz instytucji pożytku publicznego nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami. Podatnik wyłącznie dokonuje decyzji, czy swój 1 proc. chce przekazać na cele społeczne, czy wesprzeć kasę państwa. Gotowy druk PIT można nadać drogą pocztową lub przez internet – pit online. Wysłany PIT 37 przez internet ma dużo plusów. Przede wszystkim, dzięki temu bez niepotrzebnego drukowania papierowych wersji, bez wizyty w skarbówce lub stania w kolejce do okienka pocztowego, podatnik w szybki sposób i wygodnie dostarcza swój formularz PIT do właściwego urzędu. Ponadto dzięki PIT online, podatnik z dużym wyprzedzeniem dostaje zwrot nadwyżki podatku.