Triki na szybkie i efektywne robienie porządków

przez | 19 lipca 2022
Kogo by nie spytać – prawie każdy preferuje porządek oraz ład. Szczególnie, gdy odnosi się to do jego własnego mieszkania. Wiadomo, w posprzątanym mieszkaniu lepiej się funkcjonuje, człowiek lepiej się czuje i wszystko ma swoje miejsce . Co z tego jednakowoż, kiedy tak mało osób preferuje sprzątanie, a nie każdy może sobie pozwolić na zatrudnienie ludzi do sprzątania? Trzeba odnaleźć sposób na szybkie sprzątanie!

Prace porządkowe

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsza zasada to systematyczność. Pamiętaj, iż nieporządek zjawia się niepozornie – tutaj zostawisz ubranie zamiast odwiesić je na wieszak, tam zostawisz gazetę, jaka powinna znaleźć się w śmietniku, a najszybciej nieporządek widać w kuchni, bo zamiast myć wszystko na bieżąco, Ty odkładasz każdą szklankę czy talerz na później. A później jest cała góra brudnych naczyń czekających na mycie. Miej na uwadze więc, ażeby wiele niepozornych czynności porządkowych robić na bieżąco, to najlepszy sposób, by nie spowodować bałaganu, który trudno będzie dokładnie posprzątać. Jednakże, te drobne czynności pomogą Ci w generalnym sprzątaniu. Weź sobie wyznacz jeden dzień na generalne porządki. Szybciej sobie z tym poradzisz, jak będziesz regularnie dbał o czystość.

Druga zasada – zaangażuj innych domowników, to gwarancja, że nie będziesz sam dbał o wszystko. To również sprawi, iż inni będą bardziej dbać o porządek. Jeśli bowiem ktoś nie sprząta nie doceni porządku, ktoś kto nie włoży w to pracy nie będzie rozumiał, jak wiele wymaga to czasu i wysiłku.

Sprzątanie mieszkania

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Trzecia zasada – regularność. Pamiętaj, iż bardzo ważne zachowanie odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności. Jeśli będziesz to robił źle może się okazać, iż zrobiłeś coś na marne, ponieważ jesteś zmuszony zrobić to jeszcze raz. Przykładowo, ścieranie kurzu. Najpierw ścieraj, najlepiej wilgotną ściereczką ze środkiem antystatycznym, potem natomiast odkurz całe mieszkanie, dopiero na końcu umyj podłogi. Zastanawiasz się, skąd tego rodzaju kolejność? Otóż, gdy wycierasz kurz zrzucasz go na dół, w przeciwną stronę zrobiłbyś sobie niepotrzebną i dodatkową pracę (oferta na www).

Te trzy zasady są niezbędne, by sprzątanie domu czy powierzchni biurowych było jak w najwyższym stopniu efektywne i jak najmniej czasochłonne. Jeśli jednak nie posiadasz faktycznie na to koniecznegoczasu, a Twój dom czy powierzchnia biurowa nie obejdzie się bez koniecznych porządków, jesteś w stanie wynająć firmę, która zajmuje się sprzątaniem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę, na przykład sprzątanie biur Wrocław czy Warszawa albo sprzątanie mieszkań. Możesz być pewny, iż otrzymasz wiele satysfakcjonujących wyników. Takich firm jest coraz więcej, przez co stawki, jak i oferta są coraz bardziej korzystne.


Wyświetl większą mapę