Który Internet dla polskiego biznesu?

przez | 10 lipca 2022
Dzisiejszy biznes bez nieograniczonego dostępu do Internetu? Nierealne! Nawet jeśli na ten przykład piekarnie bądź restauracje zasadniczo mogą radzić sobie bez właśnie Internetu, to jednakże w akurat przypadku innych branż jest to niemożliwe. Zresztą i wcześniejsze przykłady bądź co bądź są nieco podane na siłę. Zatem trzeba ustalić jedną rzecz: jeśli prowadzimy własny biznes, nie planujemy w najbliższych kilku miesiącach przejść na emeryturę, bez cienia wątpliwości nie powinniśmy przeoczyć bardzo dużego oddziaływania Sieci na świat biznesu. Mowa o naszym państwie, choć Niemcy, USA, Wietnam czy Argentyna mają identycznie. Nie ma większego sensu dawać teraz ludziom korepetycji z geografii, bardziej się skupmy na Sieci.

kabel sieciowy

Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki dostawca Sieci jest w istocie stworzony dla krajowego biznesu? No cóż, jeśli w rachubę akurat wchodzi internet dla Biznesu (wizytówka internetowa SEEV Internet), zatem nic dla przeciętnego Nowaka, którego przede wszystkim interesuje szybkie oglądanie filmów na Youtube oraz pobieranie danych z Torrentów, mocno ważnym czynnikiem jest bezawaryjność. Nawet krótkie awarie mogą nie tyle zdenerwować, lecz również jakby nie patrzeć narazić na spore straty finansowe. W następnym akapicie zainteresowani pewnie spostrzegą, że co jak co, lecz nie ma najmniejszego sensu szukać oszczędności na biznesowych usługach internetowych…

Czyli kiedy mimo wszystko wybierzemy coś korzystniejszego cenowo, zapewne będziemy mieli nieco powodów do skarżenia się na akurat awarie. To realny scenariusz, choć na szczęście nie jest tak, że zawsze najbardziej atrakcyjna cenowo oferta dostępu do Internetu jest słabsza. Jednak to mała przestroga, warto uważać na tych dostawców, ponieważ różnie to bywa.

Kolejny parametr – prędkość łącza. Internet musi być mega szybki, pracownikom będzie się dużo wydajniej pracowało! Nie tak dawno temu został opublikowany ranking państw, w których ludzie mają najszybszy dostęp do Sieci – pobierz biuletyn. Na nieszczęście Polska nie jest na początku, choć tak czy siak z tą szybkością nie jest tak beznadziejnie. Trzeba jeszcze umieć oddzielić wielkie miasta od małych miasteczek, wiosek.

Po przeanalizowaniu tego wpisu, polecam kompleksowa obsługa BHP inne informacje na omawiany temat, które okażą się nie mniej zajmujące.

W takim razie porządny Internet w świecie biznesu to absolutna podstawa.