Wynajmowanie magazynu – fundamentalne czynniki

przez | 9 lipca 2022
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej częstokrotnie jest związane z koniecznością wynajmowania powierzchni magazynowej. Szczególnie, gdy rozbudowujemy ofertę i potrzeba nam więcej miejsca, aby trzymać asortyment, który będziemy sprzedawać klientom. Jeżeli tobie też niezbędna jest powierzchnia magazynowa – Wrocław to wyłącznie jedno z miast, w jakich można znaleźć magazyny. Jakie kwestie są dla nas kluczowe?

hala magazynowa

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com
Powierzchnia magazynowa z okazyjnymi warunkami

Niewątpliwie jest to umiejscowienie magazynu. Bez odpowiedniej lokalizacji nie będziemy mogli w prosty sposób przewieźć artykułów. Jeżeli zdecydujemy się zainwestować w magazyn umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie przedsiębiorstwa, nie będziemy musieli myśleć nad kosztami powiązanymi z transportowaniem asortymentu z magazynu do siedziby firmy i odwrotnie. Gdy sprzyjająca lokalizacja nie jest możliwa, zasadniczym czynnikiem są trasy szybkiego ruchu bądź autostrada, jaką w szybki sposób będziemy mogli dojechać na miejsce. Kolejną ważną dla klientów poszukujących magazynu kwestią jest cena magazynu. Wydatki nie mogą przekraczać naszego budżetu wyznaczonego na te cele, gdyż poza powierzchnią magazynową powinniśmy myśleć także o innych znaczących sprawach dla naszej firmy, na przykład o promocji. Umowa (zobacz umowa na czas określony) musi uwzględniać wszelkie wydatki oraz być przyjazna dla każdej ze stron. Muszą być w niej ustalone wszystkie prawa oraz obowiązki właściciela magazynu oraz osoby, która podjęła decyzję o jego wynajmie, by wszystko było jasno przedstawione. Trzeba pamiętać o wyznaczeniu czasu najmu, który na ogół rozpoczyna się od 3-letniego okresu.
Wynajem powierzchni magazynowej
Warto też pamiętać o skontrolowaniu warunków, które panują w magazynie. Powinna być to nowoczesna powierzchnia, mająca pomieszczenia biurowe oraz socjalne, jakie również konieczne są każdej firmie.

produkty w magazynie

Źródło: pixabay.com
Nie obejdzie się także bez dużego parkingu, na który bez problemu wjadą auta ciężarowe i na którym będzie można wypakować cały towar. Teraz już wiesz, na jakie sprawy powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Nie zapominając o wskazanych kryteriach powinieneś znaleźć magazyn, który będzie dobrze służyć twojej firmie oraz z jakiego będziesz usatysfakcjonowany. Zawierając umowę skrupulatnie przeczytaj wszystkie punkty, aby nie okazało się, że nie zauważyłeś konieczności regulowania dodatkowych opłat, a wszystko będzie jak trzeba.
Jeśli szukasz dodatkowych informacji zdobędziesz je pod linkiem