Rozmowa rekrutacyjna jako najlepsza sposobność autoprezentacji

przez | 2 czerwca 2022
Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną znamionuje, że nasze CV i list motywacyjny zaintrygowały potencjalnego pracodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to pewna forma autoprezentacji, w związku z tym należałoby się do tego przygotować.

Przez osobiste postępowanie w trakcie rekrutacji demonstrujemy, jak radzimy sobie w stresie, czy jesteśmy życzliwi i towarzyscy.więcej zobaczysz w artykule (adres tej strony)Rekrutację może wykonywać osoba z działu personalnego, bądź przypuszczalny bezpośredni przełożony. W mniejszej jednostce może to być nawet sam prezes. Ubiór świadczy o człowieku. Jeśli na rozmowę wstępną ubierzesz granatowy garnitur, lub garsonkę z matki, możesz być potraktowany jak ktoś, kto nie wyrósł jeszcze ze szkolnych lat i nie jest gotowy do podjęcia pracy. Psychologowie podkreślają, że w relacjach interpersonalnych, również podczas rekrutacji, liczy się początkowe odczucie, a strój jest właśnie szczegółem wywierania wrażenia. Rozmowa rekrutacyjna wymaga, żeby wyglądać schludnie, aczkolwiek nie powinno się rezygnować z drobnych, znaczących dla siebie detali – więcej .

pracownik nie bojący się wyzwań podczas pierwszej pracy

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Bransoletka z zagranicznej podróży, albo wyszukane kolczyki mogą uczynić, że pozostaniesz lepiej zapamiętany, mogą być również pretekstem do rozmowy o upodobaniach rozmówcy, a to stale działa na korzyść. W toku rekrutacji nie umniejszaj pytania o pozazawodowe zamiłowania. One pokazują, czy kandydat jest interesującym człowiekiem, czy jest pomysłowy, czy łatwo nawiązuje znajomości, czy nie boi się wyzwań.Student, bądź absolwent nie posiada jeszcze dużego doświadczenia zawodowego, szczególnie kiedy ma to być pierwsza praca. Rozmowa kwalifikacyjna to okazja do lepszego poznania pretendenta. Możność nawiązania bezpośredniego kontaktu pociąga za sobą zdobycie informacji z obrębu umiejętności interpersonalnych, również autoprezentacji pretendenta.

Źródło:

Jest to także możliwość do zidentyfikowania wyczekiwań finansowych kandydata, także stanu motywowań do rozwoju. Nawet najprzyzwoiciej stworzone CV i list motywacyjny nie zastąpią szczerego kontaktu i poznania typy aspiranta.

Nie ociągaj się – jeżeli spodobał Ci się ten wpis, to do sprawdzenia są również inne zagadnienia na stronie, która jest pod podanym linkiem.

W związku z tym tak ważne jest jak najlepsze przygotowanie do spotkania rekrutacyjnego.