Cena albo jakość – czyli dlaczego w większości przypadków opłaca się zakupić towar droższy lecz markowy

przez | 23 maja 2022
Wielu ludzi kupując coś dla siebie patrzy przede wszystkim na cenę. Jednak często wybory tego typu mogą się okazać znacznie droższe, bo najniższe ceny idą w parze z nie najwyższą jakością, i po krótkim okresie użytkowania trzeba kupować coś ponownie. Tymczasem wybranie towarów nieco droższych, ale znacznie lepszej jakości spowoduje, że mogą one posłużyć one znacznie dłużej niż ich tania konkurencja.

cena

Autor: Videogame Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Widać to w zasadzie w każdej dziedzinie. Przykładowo tani sprzęt turystyczny może być wymieniony już po kilku użyciach, gdy na przykład namiot czy kurtka zaczną przeciekać. I wtedy klienci poszukując czegoś solidniejszego znajdują przykładowo produkty Jack Wolfskin, i z nich już raczej niezadowoleni nie będą – Firma ta od kilkunastu lat specjalizuje się w produkcji sprzętu, odzieży i butów turystycznych, i przez te lata zyskała zasłużone uznanie wśród klientów.

Według Ciebie omawiany tekst jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to kliknij również na pomocne informacje, które zawierają równie atrakcyjne tematy.

Podobnie przy urządzaniu mieszkania warto postawić na odpowiednią jakość. Chcąc kupić kocioł albo piec niektórzy wybiorą jakąś nieznaną firmę, która zaoferuje tanie urządzenie. A część klientów postawi na firmę Saunier Duval, jakiej kotły i inne urządzenia będą kosztowały niewiele więcej, a są dużo solidniejsze i oszczędniejsze.

Jeszcze większą uwagę przy wyborze produktów trzeba zwracać przy kosmetykach. Tu już nie będzie chodzić

cena

Źródło: pixabay.com

tylko o ceny, lecz także o nasze zdrowie, bo w najtańszych produktach nie do końca się wie, co zostało zastosowane do ich wytworzeniu. Tu nie będzie miejsca na eksperymenty, trzeba postawić na produkty markowe, co do których będzie się miało pewność, że będą one w pełni bezpieczne. Niewątpliwie do takich zaliczają się kosmetyki firmy La Roche-Posay, która się specjalizuje w produktach do cery wrażliwej, w tym również kremów i środków dla małych dzieci.

Produkty firmy La Roche-Posay oparte są na naturalnych produktach, a przy ich produkcji stosuje się bardzo rygorystyczne normy jakości. Na jakość warto także postawić podczas kupowania perfum, choć tu bardziej chodzi o wrażenia estetyczne i trwałość zapachu. Bez wątpienia warte polecenia są produkty hiszpańskiej firmy Paco Rabanne, łączące w sobie nowoczesne, inspirujące nuty zapachowe z niezwykle oryginalnymi butelkami, w jakich je się oferuje – .