Skuteczna promocja na zewnątrz, czyli jak najlepiejdotrzeć do klientów

przez | 20 maja 2022
Szukając najskuteczniejszej postaci reklamy, właściciele firm próbują różnych metod. Jedną z najpowszechniejszych jest reklama outdoorowa.

Promocja outdoorowa, czyli zewnętrzna albo uliczna, nie ma na celu narzucania się przyszłemu klientowi. Dyskretnie czeka na specjalistycznych nośnikach, aż sam ją zauważy. Agencje kreatywne proponują szeroki wachlarz promocji typu outdoor – od tablic reklamowych, poprzez billboardy, nieduże citylighty oraz nośniki zamontowane przy kioskach lub przystankach. Zwłaszcza często wykorzystywane są billboardy – duże plakaty reklamowe, umieszczane na ścianach budynków albo specjalnych słupach.

W pierwszej kolejności, powinniśmy wybrać agencję kreatywną, która będzie odpowiadać za rozmieszczenie naszych billboardów. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce haseł „billboard Kraków” lub „billboardy Warszawa”, uzyskamy wykaz firm świadczących tego typu usługi. Powinniśmy uważnie zapoznać się z ich propozycją. przedsiębiorstwa na swoich stronach internetowych najczęściej publikują szczegółowy wykaz cen oraz galerię fotografii z wykorzystanymi projektami. Sprawdźmy ich dokładność, klasę oraz zwłaszcza rozmieszczenie. Hasła „billboard Kraków” oraz „billboardy Warszawa” mogą nas także odesłać do for internetowych. Ich użytkownicy sugerują, które przedsiębiorstwa świadczą najbardziej profesjonalne usługi, a których powinniśmy unikać.

reklama na ulicy

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już zdecydujemy się na przedsiębiorstwo, z którym chcemy współpracować, zapoznajmy się dokładnie z jego wytycznymi co do projektu.

Z czystym sumieniem zalecam te informacje (https://petkingdom.pl/) każdemu fanowi takiego zagadnienia. One na pewno też są warte przeczytania.

Następnie, z pomocą agencji reklamowej lub grafika, zaplanujmy koncept treści, która znajdzie się na billboardzie. Po zaakceptowaniu go przez realizatorów, pozostaje nam jedynie czekać aż nasze reklamy będą pojawiać się na elewacjach budynków lub słupach.

Dlaczego powinniśmy wybrać reklamę typu outdoor? Nawet nie wiemy, jaką moc rażenia ma przekaz podprogowy. Czekając na zmianę świateł, na autobus, czy tkwiąc w korku, mimowolnie wodzimy wzrokiem po przestrzeni. Wtedy właśnie, skutecznie trafiają do nas wiadomości z reklam outdoorowych. Jak pokazują badania, znacznie skuteczniej, niż te z broszurek rozdawanych na chodnikach. Dlatego warto zdecydować się na tę formę reklamy.