Jakimi sposobami prawidłowo administrować danymi?

przez | 29 kwietnia 2022
Aktualnie ilość przechowywanych danych jest bardzo wysoka. Posiadamy dane w przeróżnych formatach, technologia z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna, w związku z tym firmy muszą znajdować nowe, jak najlepsze rozwiązania. Takie przedsiębiorstwa, które mogą stworzyć bazę danych niezależnie od ich rodzaju plików, z całą pewnością posiadają przewagę nad konkurencją.Jedną z metod porządkowania danych jest zarządzanie ETL.

oprogramowanie dla firmy

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

Skrót ten oznacza wyodrębnianie (extract), transformację (transform) oraz ładowanie (load). Metoda ta prowadzona jest w kilku krokach. Początkowo następuje wyodrębnienie danych z ze źródła ich pochodzenia, kolejno są one standaryzowane, tym samym także filtrowane. Ostatnim krokiem jest z kolei zapisanie informacji i umieszczenia ich w zbiorze. Twierdzi się, że najbardziej pracochłonnym procesem jest początkowy etap, gdyż dane nierzadko są pobierane z wielu źródeł, w związku z czym jest to proces sprowadzenia danych do jednego formatu. Drugi krok z kolei polega na opisaniu przepływu danych, wprowadzeniu danych biznesowych, mapowaniu oraz kalkulacji. Nierzadko informacje nie muszą być modyfikowane. Wtedy usuwane są również dane, które powtarzają.

Z kolei wspomniany ostatni etap, to znaczy ładowanie, polega na wgraniu informacji do obiektów docelowych, które są zgodne z wymaganiami przeprowadzanego projektu. Wspomniane obiekty to hurtownie danych. Klasyczne hurtownie i zarządzanie ETL są zastępowane przez projekt określany jako Big Data. Pozwala to na sprawniejsze zarządzanie danymi. Po pierwsze można pracować na naprawdę dużej ilości informacji.

Zaciekawiony? To dla nas fantastyczna wiadomość. Więc kliknij tu wypowiedzenie umowy o pracę i przeglądaj do woli kolejne fachowe wpisy.

Pochodzą one z wielu miejsc, natomiast integrowane są w czasie rzeczywistym. Jest to idealne w monitorowaniu przepływu informacji. Tworzone są również analizy, a na ich podstawie robione są raporty. Zobacz: temu systemowi możemy sprawniej operować danymi, analizować je i mieć do nich ciągły dostęp. Aktualnie nie trzeba nikogo przekonywać, że ogrom informacji jest wręcz niezmierzony. Każdego dnia napływają jeszcze nowsze, w związku z tym niezbędny jest dobry system zarządzający. Z jego pomocą mamy możliwość odpowiedniego prowadzenia przedsiębiorstw. Gdy zastosujemy dobry system będziemy posiadali wzgląd w przepływ informacji w czasie rzeczywistym. Firmy chcą, aby dane były analizowane oraz przetwarzane od razu w chwili napłynięcia. Dlatego też wymagania rynku powodują odchodzenie od klasycznym metod, które nie pozwoliłyby na bardzo szybki przepływ i sprawne działania.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Programy są ciągle udoskonalane, abyśmy mieli nieograniczony dostęp do niezbędnych informacji. Ich napływ jest tak ogromny, że naprawdę wymaga to doskonałego zarządzania danymi. Na szczęście rynek posiada takie rozwiązania, a my możemy korzystać z uporządkowania.