Bez strony internetowej będzie ciężko

przez | 29 kwietnia 2022
W tych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje w ogóle. Nic więc dziwnego, że jedną z najistotniejszych form reklamy, realizowanych przez właścicieli, jest uruchomienie profesjonalnej strony www danej marki. Tutaj najważniejszy jest wybór właściwej domeny, czyli adresu url, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć rzeczywisty wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze dobrać domenę

Generalnie istnieją dwa typy domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa szukana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających profil działalności danej firmy. W tym miejscu powinno się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy ilość użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

Dlatego powstała druga kategoria domen internetowych, markowa. W tym przypadku url strony jest jednoznacznie związany z nazwą firmy. Jest to szczególnie korzystne wyjście, kiedy dana działalność jest lub była bardzo popularna, wtedy znalezienie domeny serwisu wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Czy pragniesz może otrzymać link do strony abw, gdzie czekają na Ciebie nowe posty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten portal.

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mogą łatwiej ją zapamiętać, co powoduje, że większe są szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A w związku z tym warto, aby nazwa domeny była maksymalnie uproszczona i krótka. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na bilbordzie czy w broszurze, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu. Kluczowe jest też, aby w nazwie nie wykorzystywać niepotrzebnych cyfr oraz używania polskich liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Licytacje domen

Czasami idealna domena dla danej firmy jest już wykupiona. Ale to nic straconego. Istnieją bowiem giełdy domen, na których odbywają się licytacje najbardziej upragnionych adresów stron www. W takim miejscu można się łatwo domyślić, które z nich cieszą się największą popularnością, ponieważ ceny najlepszych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.