Podróże po kraju: Rzeszów

przez | 27 kwietnia 2022
Rzeszów przez jakiś czas był miastem mało znacząym w trasach wycieczek. Określane za nudne, nieciekawe i nie posiadające nic do zademonstrowania wcalenie takie małe miasteczko zmieniło się w ciągu paru ostatnich lat w punkt, który bezwarunkowo trzeba zobaczyć. Zachęcam do opisu z mojej wędrówki po Rzeszowie.

Lubię tamio

Myślę, że skoro mogę mieć coś za frajer, to nie przepłacam. Jeżeli chodzi o wyprawy to natychmiast optymalizuję kosztowo transport wynajem furgonów dostawczych kraków i noclegi Rzeszów (zobacz noclegi w mieście Rzeszów) to z pewnością nie Wiedeń pod względem wydatków, ale z doświadczenia wiem, że w podróży każdy grosik się liczy. Stąd też w trasę pojechałem na stopa. Wyjechałem z Oławy i po 7 godzinach jazdy byłem w Rzeszowie – całkiem niezły czas, miałem farta. I to pierwszym zlapanym rydwanem :P! Jeśli Odnośnie noclegu, to są hostele, motele i hotele Rzeszów posiada bogatą bazę noclegową i bez problemu można się ogarnąć w 25 zł. Ja akurat siedziałem u przyjaciela, więc wyraziłem swoją wdzięczność paroma browarami. Czytaj: zobacz piękne hotele z Rzeszowa.
Co musisz obejrzeć w Rzeszowie?
Po pierwsze to uroczy ryneczek, który oczywiście nie jest tak okazały jak ten w Gdańsku, ale też ma swój klimat. Nad ciekawymi kamieniczkami góruje ratusz, no ale głównym miejscem zbornym jest tutejsza studnia – stąd watahy młodych ludzi wyrusza swoimi weekendowymi ścieżkami, by doznać zabawy. Ja osobiście zapuściłem korzenie w Graciarni u Plastyków, tam czułem się jak w domu.
przestronny apartament

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Must have to udostępniony szlak podziemnych korytarzy, które rozciągają się pod ryneczkiem. Zabezpieczone podziemia udostępniane są dla turystów od 2001 roku. Aktualnie trasa liczy 370 metrów długości i pozwala zapoznać się ze średniowiecznymi pozostałościami murów, krat oraz zawiasów.

A skąd wziął się w Rzeszowie taki rarytas? Podobnie jak w Sandomierzu miasto dostało prawa do przechowywania ryb i trunków, głównie wina, dlatego też liczne piwnice pod kamienicami kupieckimi. Część z nich sięga nawet 10 metrów w głąb ziemi.
Rzeszów ma wiele do zaoferowania gościom, ale nie zamierzam odkrywać wszystkich zalet tego niedocenionego miasta.