Z reguły brak efektów w znalezieniu pracy wiąże się z nieodpowiednim podejściem

przez | 24 marca 2022
Szukanie pracy nie jest prostym zadaniem. Rzecz jasna do wyboru są różne jej warianty – praca stacjonarna, zdalna, telepraca itd. Tak samo rozmaite są oferty. Codziennie pojawiają się nowe. Praca inspektor nadzoru, kucharz, sprzedawca – można wymieniać bez końca. Co zatem sprawia, że jedni zdobywają pracę szybko, a inni szukają miesiącami i nie są w stanie znaleźć?

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna najważniejsze jest w szczególności podejście. Można sobie tłumaczyć, że nie ma pracy, lub, że ta nie bo za mało płacą, a tamta nie gdyż za daleko z dojazdem, gdy w istocie sedno tkwi w tym, żeby wiedzieć co po prostu chce się robić (więcej na stronie).

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest godny polecenia, to kliknij też ten odnośnik – tak samo wartościowe materiały znajdziesz w najświeższym tekście.

Bez wątpienia można powiedzieć, że wyłącznie osoba, która wie co lubi robić w życiu i naprawdę jest w tym kierunku zdeterminowana, potrafi znaleźć pracę i czuć z niej satysfakcję. Niestety badania pokazują, że mnóstwo ludzi robi to co robi, bez odpowiedniego zaangażowania bądź z konieczności. Pracują, gdyż muszą pracować, aby utrzymać siebie i rodzinę, pracują, bo potrzebują kontaktów z ludźmi, pracują, tylko po to, by mieć jakieś pieniądze. Rzecz jasna każdy z tych powodów jest ważny i nie trzeba ich bagatelizować. Jednakże prawdą jest, że największe zadowolenie z pracy mają ci, którzy wykonują ją z uwielbieniem i pasją.

Żeby znaleźć pracę odwiedzamy rozmaite strony internetowe, w których można wyszukać oferty pracy Lubin (tutaj więcej na temat), czy z kolei oferty pracy Grodzisk Mazowiecki lub w innym mieście. Jeżeli nie wiemy co tak naprawdę w życiu chcielibyśmy robić, będziemy po prostu wysyłać CV na te ogłoszenia, co do których spełniamy wymagania lub, które chociaż trochę nas zaciekawią. Wielu jest również zdania, że powinniśmy brać ”jak leci”, bo nie ma co odsiewać. Rzecz jasna w przypadku jednych takie podejście powoduje, że wcześniej czy później dostają jakąś pracę, w przypadku innych zaś kończy się to finalnie niepowodzeniem bądź szybką rezygnacją z pracy, która w realu okazała się zupełnie nie adekwatna do naszych możliwości. Pozostaje nam wówczas coś z tym zrobić (tutaj więcej na temat).

praca biurowa

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły brak rezultatów w znalezieniu pracy związane jest z niewłaściwym podejściem – może szukamy nie w tych branżach, w których rzeczywiście jesteśmy dobrzy? A może zamiast starać się o posadę na etacie zajmijmy się wolnymi zleceniami jako freelancerzy? Zawsze też możemy próbować swoich sił i stworzyć własną firmę….