Jak powinno być zaaranżowane nasze biuro, aby przyciągać więcej klientów?

przez | 28 grudnia 2021
Wszyscy ludzie, którzy są właścicielami firmy doskonale wiedzą, że bardzo istotne jest stanowisko pracy. Dlatego biuro i firma to jedno. Dlatego jeśli nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej, to rzeczywiście musimy zadbać o wystrój firmowego biura. Klienci będą zwracali uwagę na wszystko, jeśli nie zadbamy o czystą podłogę i sekretarka będzie miała obgryzione paznokcie, to najprawdopodobniej na sto procent klient do nas nie wróci.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc zadbajmy o to, żeby klient nie był przerażony po wejściu do biura naszej firmy. Ważne jest również, to by pracownicy, mieli wszystkie potrzebne rzeczy na wyciągnięcie ręki. Nieważne, jaką działalność prowadzimy, pracownicy oczekują odpowiednich warunków. Miejsce pracy powinno być wyposażone. Jeżeli np. prowadzimy firmę wysyłkową powinniśmy mieć odpowiednią ilość opakowań do wysyłki, nie może brakować folii, nożyczek, długopisów, tuszu w drukarce. Wszystko musi być właściwie zorganizowane (to ci może pomóc: ).

Miejsce działania firmy

Zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni biurowej w obecnych czasach nie wydaje się niczym trudnym. Ale tak naprawdę jest to duże wyzwanie. Jeśli wynajęliśmy całe piętro w jakimś wieżowcu dla naszej firmy, to nie jest to zbyt skomplikowane. Jednak, jeżeli wynajęliśmy jedno ogromne pomieszczenie to można mieć pewien problem. W takim wypadku trzeba wydzielić trzy strefy, by biuro biuro rachunkowe zawiercie i firma nie było mieszanką poplątania z pomieszaniem a stało się sensowną całością. Powinniśmy wyznaczyć część do spotkań z klientami, zorganizować przestrzeń na biurko szefa oraz część gdzie wszyscy będą mogli oddać się pracy. Miejsce gdzie wszyscy działają powinniśmy oddzielić ścianką, zresztą tak samo z przestrzenią szefa. Jeżeli przestrzeń nie jest ogromna i nie jest to call-center, to powinniśmy kupić na jeden ogromny stół, przy którym będą pracować wszyscy.

Trzeba w takiej przestrzeni pamiętać o tym, by niezbędny asortyment był pod ręką (taki jak tutaj: więcej w odnośniku). Warto, gdy przenosimy naszą firmę do innego lokalu wziąć pod uwagę zaproszenie osoby znającej się na aranżacji wnętrz, która wesprze nas byśmy właściwie ogarnęli przestrzeń naszego nowego lokalu. Dobrze o tym pomyśleć, żeby mieć biuro, które przyciągnie do naszej firmy klientów.