Dość ciekawym sposobem na biznes jest sprowadzanie towaru z Chin. Czy wiesz jak się do tego zabrać?

przez | 20 grudnia 2021
Dość dobrym pomysłem na biznes jest towar prowadzany z Chin. W wielu wypadkach jednak, aby rozpoczynać niezbędne jest znalezienie kontaktów w tak egzotycznym państwie. Przy braku zwyczajowego kontaktu z przedsiębiorstwem możemy napisać wiadomość do rozmaitych firm. Wspaniale w tego typu wiadomości spytać się o artykuły, formy płatności czy wysyłkę.

klik

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy, żeby starać się wiarygodną wiadomość, aby nasz partner traktował nas poważnie. Z oczywistych względów trzeba robić taką informację w języku angielskim, choć niekiedy może zdarzyć się, że w firmach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin sprowadzany jest do wielu miejsc, z reguły jednak korzystają z niego różnorodne hurtownie. Z reguły hurtownia wielobranżowa, gdzie możemy spotkać przedmioty odmiennego zastosowania.

Po decyzji o imporcie z Chin, strona która zamawia otrzymuje fakturę proforma od kontrahenta, a także zalecenie odnośnie płatności. Pamiętajmy, aby zawsze wpłacać kwoty pieniężne na konto firmowe. Z jakiego powodu to takie ważne? Dlatego że może się zdarzyć, że doręczyciel będzie starał się unikać w ten sposób opodatkowania.W sytuacji kiedy chcemy planować import (zobacz również import z chin) dużej części towaru to warto otworzyć w banku akredytywę. Akredytywa jest to sposób rozliczeń krajowych oraz zagranicznych przy pomocy banku, wykorzystywana jest jako instrument który zabezpiecza interesy stron kontraktu. Często też stosowana jest forma wpłaty zaliczki, której wysokość może wynosić 30-50%, a następnie płaceniu dalszej części należności.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Przedpłatę dokonuje się na w odniesieniu do faktury proforma, następną część w ustalonym terminie. Jak prezentuje się transport towaru z Chin? Przy ograniczeniach wagowo przesyłkach sprawdzoną i najszybszą metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie zakończyć wszelkie sprawy celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczanie do agencji celnej dostawcy niezbędnych dokumentów przedsiębiorstwa .https://www.maxy.pl/e pamiętać, że towar ma szansę ma możliwość poczekać na odprawę prawie dwa tygodnie, zaś kurier po kilku dniach, z reguły od trzech do pięciu, może liczyć opłaty magazynowe.