W jaki sposób kilkoma trikami poprawić wygląd sklepu z elegancką konfekcją dla eleganckich kobiet?

przez | 17 grudnia 2021
Jeśli prowadzimy salon z elegancką odzieżą, koniecznie musi wyglądać on doskonale. Przyjemne wnętrze przyciągnie klientki oraz spowoduje, że poczują się u nas naprawdę dobrze. Jak kilkoma trikami możemy uczynić salon odzieżowy jeszcze piękniejszym?

sklep odzieżowy

Autor: eyecmore
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowa kwestia – bezwzględny porządek. Przeszklone witryny zbierają kurz, a kafelkowe posadzki bardzo szybko się brudzą, ale – niezależnie od dekoracji wnętrza – w naszym salonie odzieżowym musi panować ład. Kolejna sprawa – akcesoria szklane. Flakon z dekoracją, półki i drzwi ze szkła w połączeniu ze światłem nadadzą wnętrzu ciepła i dobrego światła, a dodatek ciemnych elementów (sofa, czarne dekoracje, filiżanki, kawiarka) sprawią efekt luksusu.

W ogóle przestrzenie o przeciwstawnych barwach, bez feerii barw tylko spokojniejsze, będą robiły lepsze wrażenie. Jeśli wybieramy drzwi ze szkła, okucia do drzwi szklanych także powinny być dobrze dobrane. Warto wybrać chromowane lub niklowane. Jeżeli zdecydujemy się na coś w kolorze niklu, szybciej będzie dopasować inne elementy. Przykładowo – wielkie lustra przemysłowe. Lustra są przecież niezbędnym elementem całego salonu, ale mają też kilka dodatkowych ról – optycznie powiększają przestrzeń i duplikują rzeczy, na których nam zależy.

Okazały kwiat w naszym salonie postawiony w ten sposób, by odbijał się w lustrze spowoduje, że będzie trochę bardziej zielono, a jak wiadomo kolor ten dobrze się kojarzy i powoduje, iż oczy odpoczywają. Lustra przemysłowe jak wiadomo również mogą optycznie wyszczuplać i dodawać wzrostu, dlatego dobrze o tym pomyśleć. Umieszczenie lustra pod określonym kątem nawet we wnętrzu o obniżonym suficie pozwoli klientkom oglądać całą swoją sylwetkę. Zwróćmy uwagę, aby nasze lustra tworzyły jednolitą taflę. Zarówno usuwanie rys ze szkła jak i innych powierzchni jak półki czy lustra to praca, jaką możemy wykonać na miejscu w salonie, ale zniszczenie tafli niewłaściwym doborem preparatów granit strzegom kolory narzędzi także może się zdarzyć. Usuwanie rys ze szkła dobre jest zlecić fachowcom – .

moda damska

Autor: Axami
Źródło: Axami
Miejmy na uwadze to, iż pomimo że żadna klientka nie powie, że podobają jej się okucia do drzwi szklanych, jakie mamy w salonie, wszelkie elementy – okucia, drzwi, lustra i ramy, będą składać się na całokształt i tworzyć harmonijny obraz salonu.