Pozytywne aspekty posiadania rachunku w banku

przez | 8 grudnia 2021
Cóż, lokowanie pieniędzy pod poduszką to wciąż domena starszego pokolenia. Wykazującego niechęć na wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem – będąc przekonanym, że to po prostu nie ich epoka.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród osób „nieubankowionych”, czyli niekorzystających z ofert banków, najliczniejszą grupą są właśnie seniorzy. Cały czas spora ich część woli dostawać emeryturę w gotówce od listonosza niż na konto, chociaż korzystanie z usług banku jest równie bezproblemowe. A przecież wiek nie stanowi ograniczenia przy korzystaniu z konta bankowego. Konto dla seniora to propozycja dedykowana właśnie osobom starszym, natomiast banki projektując ją, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tej grupy osób.

Młodszym ludziom ciężko przychodzi funkcjonowanie bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych online. Są świadomi, że bankowość elektroniczna znacznie usprawnia życie, zaoszczędzając przy tym cenny czas.

Korzyści i zalet, jakie daje nam posiadanie kart nie trzeba wymieniać. W pierwszej kolejności – zapewniają bezpieczeństwo finansów, które bez obaw spoczywają sobie na koncie bankowym nie tracąc na wartości, albowiem z reguły jest to konto procentowe, co oznacza, że nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, do którego mamy dostęp w sieci możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, pozwolić sobie na szybki przelew oraz w większości płacenie rachunków bez pobierania prowizji. Oczekiwanie w kilometrowych kolejkach do okienek pocztowych z każdym dniem coraz bardziej odchodzi w zapomnienie, jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie „w jakim banku założyć rachunek bankowy?” nie ma konkretnej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii.https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/rozliczenie-z-malzonkiem-korzysci/ pit projektNa co trzeba zwrócić uwagę to oprocentowanie konta. Poza tym należy z całą pewnością zapytać o liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy oraz odległość do najbliższej placówki banku.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz wpis, to do sprawdzenia (https://kn-adwokaci.pl/prawo-cywilne/) są kolejne opisy na stronie, którą stworzyliśmy pod poniższym linkiem.

Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.