Dlaczego trzeba postawić na solidnych dostawców gazu?

przez | 4 listopada 2021
Kwestia dostaw gazu jest obecnie coraz częściej podejmowany, głównie ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw używa właśnie tego paliwa. Aktualnie na krajowym rynku zachodzi proces demonopolizacji rynku sprzedaży paliwa gazowego. Powodem tych zmian jest głównie prawo unijne, jak również potrzeba wdrożenia zasad wolnego handlu także w tej dziedzinie gospodarki.

liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednak ukryć, że transformacja zachodzi dosyć w wolnym tempie i wciąż głównym dystrybutorem gazu w na rodzimym rynku jest PGNiG. Powinno się jednak wiedzieć, że każdy ma prawo do zmiany dystrybutora paliwa gazowego spośród firm obecnych na rynku.

To prawda, że na razie ceny sprzedawców gazu nie różnią się tak bardzo, aby klienci zmieniali umowy tak często, jak dajmy na to operatorów sieci komórkowej, aczkolwiek lada moment ten stan może ulec zmianie. Wtedy trzeba zrobić odpowiednie rozeznanie.
Zasadniczo częściej z uwolnienia rynku korzystają właściciele firm. Dzieje się tak, ponieważ odbiorcy indywidualni boją się zmian. Zazwyczaj nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Należy mieć świadomość, że jeśli zawrzemy kompleksową umowę na dostawę gazu, wtedy otrzymamy jedno rozliczenie.

Czy w odniesieniu do opisywanego w tym materiale problemu znajdujesz właściwe odpowiedzi? Jeżeli nie, to inne porady zobacz pod adresem, który znajduje się tu.

W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco inna. Wtedy co miesiąc otrzymamy dwie faktury, gdyż dystrybucja jest rozliczania osobno.

Większość odbiorców stawia na sprawdzonych dostawców gazu (takich jak: ), a tak wciąż postrzegamy spółkę PGNiG.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej notariusz luboń danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Z drugiej strony oferta dla klientów indywidualnych jest stosunkowo ograniczona, stąd też zazwyczaj wybieramy najprostsze rozwiązanie. Poza tym przy niedużym wykorzystaniu paliwa gazowego, zmiana dystrybutora nie daje wielkich oszczędności.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednakże wybieramy dostawcę do dopiero co wybudowanego domu, warto przeanalizować wszystkie oferty, zanim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku dużych firm, które na co dzień zużywają duże ilości energii. W takim wypadku zmiana dostawcy może przynieść większe oszczędności, gdyż to właśnie o takiego klienta walczą spółki gazowe.