Pieniądze firmy

przez | 22 października 2021
Jeśli założyliśmy firmę powinniśmy pamiętać, że będziemy mieli dużo pracy, zwłaszcza podczas rozkręcania działalności. Poza wielością biurowych spraw musimy pamiętać o tym, by otworzyć konto dla firmy. Ale zanim otworzymy konto dobrze byłoby sprawdzić, który bank da najlepszą ofertę. Sporo jest zależne również od tego, co dokładnie będzie nam potrzebne. Musimy sami pomyśleć, czy najistotniejsze będzie to, czy nie będziemy mieli opłat za prowadzenie konta, czy może to, że będą darmowe bankomaty.

finanse
Dlatego warto pochodzić i posprawdzać ofertę banków. Oczywiście, jeśli od lat mamy konto osobiste w którymś z banków, to zapewne sentyment będzie kazał nam i w tym banku mieć konto dla firmy. Ale w biznesie nie ma miejsca na sentymenty. Musimy raczej postawić na bank, który zajmuje się sektorem firmowym. To daje nam najlepszą obsługę i najlepsze warunki. Specjalistyczne banki lepiej są w stanie zrozumieć potrzeby firm.

Firmy muszą mieć swoje konto

Gdy rozkręcamy swój biznes doskonale wiemy, że będziemy musieli założyć konto firmowe. A najbardziej korzystne konto dla firmy, to te, które będzie odpowiadało potrzebom naszej firmy.

Podoba Ci się taki artykuł? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna (https://contra-odszkodowania.pl/odkupimy-twoje-odszkodowanie/) też na pewno wpadnie Ci w oko.

I tu rodzą się wątpliwości. Skoro stawiamy pierwsze kroki w biznesie, to niby skąd mamy wiedzieć, jakie konto będzie najlepsze. Dlatego tak istotne jest by w swoim biznesplanie uwzględnić sposób działania konta firmowego. To pozwoli nam znaleźć najlepszą ofertę na rynku. A tych jest naprawdę wiele. Każdy z banków ma ofertę dla firmy i w każdym z nich jakieś specjalne oferty, które mają nas przekonać do otwarcia konta właśnie w tej placówce.

Musimy sami porównać oferty i postawić na tę, która będzie dla nas najlepsza. Bo konto firmowe jest rzeczywiście

finanse

Źródło: http://pixabay.com

istotnym elementem funkcjonowania firmy. Musimy mieć poustalane odpowiednie limity, albo ich brak. należy pamiętać, kto ma dostęp do konta i nie powinna być to jedna osoba, znowu, jeśli chodzi o bankowość elektroniczną to też nie możemy pozwolić, żeby wszyscy pracownicy mieli do niej dostęp. Wiele zależy od tego ile osób jest zatrudnionych w firmie, bo jeżeli jest to dwuosobową firma to oczywiste, że odpowiedzialność za wszystko będzie dzielona na dwie osoby. Jednak, jeśli mamy firmą kilkunastoosobową, to jedna osoba powinna być odpowiedzialna za finanse a co za tym idzie za kontaktowanie się z bankiem.

Choć wszystko może wydawać się proste i oczywiste, to nie całkiem tak jest. Bo niby po, co 2 osoby mogą iść do banku i wziąć pieniądze z konta, po co dodatkowe pełnomocnictwa? Otóż zawsze należy się zabezpieczyć i jeżeli jedna osoba będzie niedomagała, albo w interesach poleci na drugi koniec świata, to musi być ktoś upoważniony do kontaktu z bankiem.