Giełda Papierów Wartościowych szansą na wzrost swoich dochodów

przez | 21 września 2021
Na pewno wielu z nas marzy o własnym biznesie. Często mamy doskonałe pomysły, wierzymy, że na pewno nam się uda i w związku z tym zarobimy mnóstwo pieniędzy. I obecnie coraz więcej ludzi na takowy biznes się decyduje. Z początku zwykle wszystko działa się tak jak przewidywaliśmy, ale po pewnym czasie, sporo osób prowadzących firmy odczuwa brak funduszy na rozwój. Bo ciężko jest uzyskać wysoki zysk, szczególnie gdy firmę rozpoczęliśmy niedawno. Co czynimy w takowych wypadkach?

Giełda w Tokio

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com
Zwykle stawiamy nasze kroki do banku, gdzie składamy wniosek o kredyt. Ale banki nim udzielą kredyt, szczegółowo „prześwietlą” nasz wniosek. I możemy pożyczki nie uzyskać. Czy oznacza to, że nasz biznes nie ma prawa się rozwijać? Oczywiście że nie. Istnieją bowiem alternatywne sposoby na zdobywanie gotówki potrzebnych do rozwoju firmy.

Jednym z takowych źródeł finansowania może być rynek NewConnect. Co to takiego? Jest to alternatywny rynek akcji. Funkcjonują na nim średniej wielkości oraz małe firmy, które nie mają szans dostać się na podstawowy rynek. I z pewnością wielu właścicieli swoich firm zastanawia jak wejść na NewConnect? Duża część z nich boi się, że jest to tak samo trudne co wejście na podstawowy rynek. W rzeczywistości jest to dużo łatwiejsze. Procedury jakie należy wykonać są o wiele łatwiejsze, tak samo jak i o dużo zmniejszone są tu koszty – warto przeczytać.

Ale aby uzyskać z emisji akcji jak najwięcej funduszy, najlepiej jest poprosić o pomoc kogoś, kto robi to w sposób profesjonalny. Autoryzowany doradca (polecamy forsel) NewConnect może dzięki swoim działaniom znacząco zwiększyć ilość uzyskanych środków (czytaj w tym temacie). A przecież o to nam chodzi sprzedając nasze akcje. To właśnie takowy specjalista podpowie nam czy zaoferować nasze akcje osobom prywatnym, czy może lepsza będzie dla naszej firmy oferta publiczna. Wspomoże on w zebraniu niezbędnych do debiutu dokumentów. Dzięki doradcy, po prostu szybciej i z obniżonym kosztem zaoferujemy nasze udziały. Także ważna, może być praca z agencją PR. To ona może zaproponować naszą propozycję wśród ewentualnych inwestorów, którzy kupią nasze akcje. Agencja taka zadba o prawidłowy wizerunek firmy.

Czy opłaca się zaistnieć na rynku NewConnect? Dla sporej ilości firm, może okazać się rozwiązanie idealne. Oprócz uzyskanych środków firma będzie bardziej rozpoznawana w „branży”, co na pewno przełoży się na wzrost klientów. A to spowoduje uzyskanie wyższych zysków, czego za każdym razem pragną właściciele spółek.