Innowacyjny towar pieniężny na rynku – czym jest lokata bezkarna?

przez | 9 lipca 2021
W dzisiejszych czasach na rynku finansowym mamy do czynienia z istotnie zatrzęsieniem modeli różnych lokat. Wśród nich zdołamy wypunktować przykładowo lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z wielkim funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, które cieszą się ogromną sławą ze względu na brak podatku Belki i sporo innych.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Modeli lokat jest więc faktycznie mnóstwo, do tego wszystkiego dochodzą też typy lokat – stałe (stałe naliczanie odsetek poprzez zupełny okres trwania lokaty, niezależnie od wielkości stopy procentowej na rynku) oraz zmienne (zmienne naliczanie procentów w zależności od wielkości stopy procentowej na rynku). Jednakże aktualnie coraz więcej słyszy się o lokacie bezkarnej. Czym jest ta inwestycja i na czym polega?

Ten nowy artykuł finansowy jest w dzisiejszych czasach oferowany przez coraz więcej placówek bankowych. Zanim jednak zdecydujesz się na założenie rekomendowanej teraz lokaty bezkarnej warto dowiedzieć się co kryje w sobie jej nazwa. Lokata bezkarna jest obecnie uznawana za jedną z bezpieczniejszy lokat na rynku walutowym. Czemu? Albowiem jest to chyba

finanse

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

jedyna lokata terminowa, jakiej zerwanie przed czasem nie grozi zgubą odsetek. Do tej pory zakończenie wszelkiej lokaty przed czasem, niezależnie od jej rodzaju, wiązało się z stratą naliczonych odsetek.

Oczywiście nie traci się osobistego wkładu, niemniej zarobione odsetki przepadają. Poniektóre banki oferowały wprawdzie lokaty, w jakich podczas zerwania przed czasem zaprzepaszczało się nie całość, lecz na przykład jakąś część zdobytych odsetek, aczkolwiek jedynie lokata bezkarna umożliwia zachowanie każdych uzbieranych odsetek – idź na stronę. Lokata bezkarna jest oferowana przez banki na rozlicznych zasadach, wskutek tego jeśli interesuje Cię jej założenie to należałoby zaznajomić się z ofertą poszczególnych banków. Każda placówka bankowa może albowiem posiadać inne wytyczne obowiązujące w czasie założenia lokaty bezkarnej, na przykład inną wysokość wielkości minimalnej lub też inną maksymalną sumę lokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*