Jakie są cechy nowoczesnej witryny internetowej?

przez | 9 lipca 2021
Sieć internet jest błyskawicznie rozprzestrzeniającym się medium, dostępnym na całym świecie i na wielu platformach. Od stworzenia internetu wygląd stron internetowych znacznie się zmienił – zmieniły się bowiem przyrządy, które służą do tworzenia tych witryn, zmianom uległy również trendy. Narodził się również zawód webdesignera, czyli osoby wyspecjalizowanej w tworzeniu stron od początku do końca.

Telefon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Innowacyjna strona internetowa ma spełniać aktualnie szereg warunków, tak technicznych, jak i estetycznych – graficznych czy typograficznych. Powinna również być dostosowana do działań marketingowych w internecie – tj. pozycjonowania czy wrzucania multimedialnych reklam.

Komu zlecić zaprojektowanie witryny?

Na początku istnienia sieci WWW od samej witryny WWW bardziej istotna była jej zawartość – początkowe wersje rozpoznawalnych portali miały bardzo podstawowy wygląd. Dopiero gdy doceniono dobre strony, które niesie właściwy układ strony, projektowanie stron www stało się zyskownym biznesem.
Aktualnie w internecie reklamuje się sporo firm od lat funkcjonujących w branży, przed wybraniem jednej z nich dobrze jest zajrzeć do portfolio, w którym znajdują się odnośniki do finalnych stron. Powinno się sprawdzić, czy witryny nie mają trudności z polskimi znakami diakrytycznymi, czy się nie zacinają i czy są graficznie atrakcyjne.

Innowacyjne przyrządy

Aktualnie liczy się tylko początkowa strona w wyszukiwarce – z tego powodu tak istotne jest właściwe pozycjonowanie witryny. Poza umieszczeniem jej wysoko, warto zadbać również (więcej informacji) o bogaty opis wyświetlany pod linkiem – tzw. snippet. Snippety google pozwalają na dodanie opinii użytkowników, co jest ogromnie ważne przykładowo dla branży restauracyjnej, można tam umieścić również inne potrzebne funkcje.

Warto także zadbać o to, żeby strona była poprawnie wyświetlana na telefonach komórkowych i tabletach – więcej na . Google (zobacz pozycjonowanie stron w wyszukiwarce) udostępnia do tego cenne narzędzie oceniające w jakim stopniu przyjazna dla smartfonów czy tabletów jest strona WWW. Narzędzie to nazywa się mobile-frendly, po stworzeniu witryny warto przetestować ją w tej aplikacji. Poza testem można tam znaleźć także instrukcję optymalizacji strony na potrzeby urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*