Jak starać się o kredyt na budowę domu?

przez | 9 lipca 2021
Marzenia o swoim domu towarzyszą wielu osobom, jakie nie mogą sobie wyobrazić życia bez urokliwego ogrodu, przestronnej kuchni, w której będą mogły jeść posiłek wspólnie z najbliższymi oraz werandy, na której w letnie popołudnie będzie można poczytać ulubioną książkę. Niestety większość ludzi nie może zbudować domu bez brania kredytu, więc warto jest zorientować się, w jaki sposób mamy się o niego ubiegać, jeśli w niedługim czasie zamierzamy zacząć działania związane z podpisaniem umowy.

Kredyt na mieszkanie

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
Starania wyglądają właściwie tak samo, jak w przypadku brania kredytu mieszkaniowego. Jedyną różnicą jest fakt, iż nie kupujesz nieruchomości, a chcesz ją postawić.użyj informacji (http://www.creoconcept.pl/)Na początek najistotniejszy jest wybór banku, którego propozycja i warunki będą nam pasować. Najkorzystniej jest wybrać się do kilku instytucji oraz prosić o przedstawienie możliwej dla nas propozycji, a później dopiero podjąć konkretne decyzje. Dzięki temu będziemy mieć większy pogląd, więc wybór stanie się prostszy.

Później należy umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, który obliczy naszą zdolność, zweryfikuje wiarygodność kredytową (kredyty (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik) pod zastaw działki rolnej) oraz poda informacje dotyczące wkładu własnego, gdyż kredyty najczęściej wymagają konkretnej kwoty, którą będziemy mogli wpłacić na początku. Jeśli nie chcemy wpłacać niniejszego wkładu, niezbędne będzie innego rodzaju zabezpieczenie, na przykład zakup ubezpieczenia. Ważne są też dokumenty, które powinniśmy złożyć do instytucji finansowej. Są to nade wszystko zaświadczenia o osiąganych zarobkach i o zatrudnieniu, o które musimy poprosić naszego aktualnego pracodawcę.

W przypadku osób mających własną działalność gospodarczą, potrzebne będą jeszcze deklaracje PIT, wyciągi z konta, a także umowy i inne dokumenty, jakie wskazują na zarejestrowanie w urzędach. Trzeba także przynieść dokumenty wskazujące na status nieruchomości i oczywiście złożyć wniosek o kredyt. Oprócz tego wymagane jest pozwolenie na budowę domu albo umowa z deweloperem. Później czekamy już tylko na uzyskanie kredytu oraz możemy myśleć o naszym nowym domu, który niebawem stanie. Polecamy kredyt pod zastaw mieszkania

Orientując się, jak postępować, prościej będzie ci rozpocząć starania i szybciej otrzymasz kredyt, jaki jest Ci potrzebny. Kup ładną działkę w przyjemnym otoczeniu, gdyż już niedługo zaczniesz tam budować dom, a najważniejsze to czuć się dobrze w miejscu, do którego będziemy codziennie wracać.