Podróże po kraju: Rzeszów

przez | 9 lipca 2021
Rzeszów przez jakiś czas był miastem mało znacząym w trasach wycieczek. Określane za nudne, nieciekawe i nie posiadające nic do zademonstrowania wcalenie takie małe miasteczko zmieniło się w ciągu paru ostatnich lat w punkt, który bezwarunkowo trzeba zobaczyć. Zachęcam do opisu z mojej wędrówki po Rzeszowie.

Lubię tamio

Myślę, że skoro mogę mieć coś za frajer, to nie przepłacam. Jeżeli chodzi o wyprawy to natychmiast optymalizuję kosztowo transport i noclegi Rzeszów (zobacz noclegi w mieście Rzeszów) to z pewnością nie Wiedeń pod względem wydatków, ale z doświadczenia wiem, że w podróży każdy grosik się liczy. Stąd też w trasę pojechałem na stopa. Wyjechałem z Oławy i po 7 godzinach jazdy byłem w Rzeszowie – całkiem niezły czas, miałem farta.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (https://www.systempartnerski.pl/) a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

I to pierwszym zlapanym rydwanem :P! Jeśli Odnośnie noclegu, to są hostele, motele i hotele Rzeszów posiada bogatą bazę noclegową i bez problemu można się ogarnąć w 25 zł. Ja akurat siedziałem u przyjaciela, więc wyraziłem swoją wdzięczność paroma browarami. Czytaj: zobacz piękne hotele z Rzeszowa.

Co musisz obejrzeć w Rzeszowie?
Po pierwsze to uroczy ryneczek, który oczywiście nie jest tak okazały jak ten w Gdańsku, ale też ma swój klimat. Nad ciekawymi kamieniczkami góruje ratusz, no ale głównym miejscem zbornym jest tutejsza studnia – stąd watahy młodych ludzi wyrusza swoimi weekendowymi ścieżkami, by doznać zabawy. Ja osobiście zapuściłem korzenie w Graciarni u Plastyków, tam czułem się jak w domu.
przestronny apartament

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Must have to udostępniony szlak podziemnych korytarzy, które rozciągają się pod ryneczkiem. Zabezpieczone podziemia udostępniane są dla turystów od 2001 roku. Aktualnie trasa liczy 370 metrów długości i pozwala zapoznać się ze średniowiecznymi pozostałościami murów, krat oraz zawiasów.

A skąd wziął się w Rzeszowie taki rarytas? Podobnie jak w Sandomierzu miasto dostało prawa do przechowywania ryb i trunków, głównie wina, dlatego też liczne piwnice pod kamienicami kupieckimi. Część z nich sięga nawet 10 metrów w głąb ziemi.
Rzeszów ma wiele do zaoferowania gościom, ale nie zamierzam odkrywać wszystkich zalet tego niedocenionego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*