Kredyty pod zastaw – jak się wykaraskać z kłopotliwej sytuacji finansowej? Ważne wiadomości.

przez | 9 lipca 2021
Gdy jesteśmy w bardzo kłopotliwej sytuacji finansowej, musimy zadbać o szybką gotówkę. Istniejące na rynku instrumenty finansowe są pomocą dla osób, jakie potrzebują pożyczyć małe sumy i chcą skorzystać z pożyczki bez BIKu, ale ludzi potrzebujący dużo wyższych sum, muszą wziąć pod uwagę inne rozwiązania.

Kiedy pomyśleć o pożyczce (zobacz pożyczka pod zastaw działki) lub kredycie hipotecznym?

Wszystkie banki będące obecnie na rynku oferują konsumentom pożyczki i kredyty hipoteczne.

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie oferty różnią się jednak szczegółami, np.

Zainteresował Cię ten artykuł? Więc wejdź na naszą inną witrynę – tam można zobaczyć także (contra-odszkodowania.pl/odszkodowanie-za-wypadek-w-rolnictwie/) różne wątki, które dla Ciebie stworzyliśmy.

wysokością oprocentowania. Właśnie dlatego, przed podjęciem decyzji, konieczne jest dokładne zapoznanie się z ofertami banków lub można zasiegnąć opinii u specjalisty, czyli doradcy finansowego. Z pewnością kredytów pod dom albo innej nieruchomości może umożliwić ubieganie się o fundusze, kiedy zdolność kredytowa konkretnej osoby jest zbyt mała. Jednak posiadanie nieruchomości, na której można ustanowić hipotekę, zmienia na korzyść zdolność kredytową, osoba wnioskująca o kredyt lub pożyczkę, może starać się o udzielenie wyższego zobowiązania. To zobowiązanie jest tańsze od kredytu gotówkowego, a bank wcale nie musi znać powodu pożyczki. Jednak kiedy zabezpieczeniem kredytu ma być mieszkanie, to bank zakłada na nieruchomości hipotekę. Poprawnie należy mówić o kredycie albo pożyczce hipotecznej. Hipoteka jest odnotowana w księdze wieczystej prowadzonej dla mieskzania. To bardzo prawdopodobne, iż bank będzie żądał wyceny nieruchomości, wówczas trzeba zadzwonić po fachowca, który opracuje operat szacunkowy nieruchomości. Jak widać wiąże się to z większą ilością formalności niż przy decyzji o pożyczki bez biku lecz jeśli ktoś jest w kłopotliwej sytuacji finansowej, na pewno jest to najlepsze rozwiązanie. Ale należy mieć na uwadze oprocentowanie i marżę, którą zapłacimy kiedy bierzemy kredyt pod zastaw domu.

Ponieważ konkurencja między instytucjami finansowymi w zakresie kredytów tego typu jest bardzo duża, dobrze wiedzieć wcześniej, czy korzystanie z kilku ofert wybranego banku pomoże obniżyć wielkości marży albo oprocentowania kredytu. Taką praktykę wprowadziło aktualnie większość banków, ale tylko niektóre faktycznie obniżają koszty kredytu aby było to zauważalne dla klientów banku.