Jak dobrać strój roboczy? O czym niezbędnie należy pamiętać? Jakie są podstawowe elementy takiego stroju?

przez | 9 lipca 2021
W trakcie wybierania odzieży roboczej należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Dzięki temu jesteśmy w stanie oczekiwać, iż ubiór będzie spełniał swoją rolę w każdym zakresie. Pracownik, który ma odpowiedni strój roboczy jest bardziej wydajny, zyskuje na tym całe przedsiębiorstwo.

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, w jakiej branży jest zatrudniony dany pracownik, jakie ma warunki, w jak wysokiej temperaturze pracuje, z jakimi niebezpieczeństwami spotyka się na co dzień. Dla różnych branż przewidziane są tak więc określone linie odzieży, takiego rodzaju jak spodnie robocze do pasa (tutaj znajdziesz więcej odpowiedzi), które spełniają najwyższe wymogi i certyfikaty. Podczas wyboru ubrań na pewno zwracajmy uwagę na praktyczne kwestie, ponieważ odzież w której pracownik porusza się cały dzień musi być komfortowa, natomiast jej utrzymanie w czystości powinno być bezproblemowe.

odzież robocza

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Kombinezon roboczy jest jednoczęściowym ubraniem, połączeniem spodni i bluzy bardzo często z zamkiem błyskawicznym od kroku do szyi. Kombinezony robocze mają zastosowanie najczęściej w warsztatach mechanicznych, rolnictwie jak i również w środowisku toksycznym. Kombinezony występują zarówno w wersjach letnich, ale również zimowych. Spodnie robocze ogrodniczki to spodnie z charakterystycznym karczkiem z przodu, w którym bardzo często jest kieszonka ze zintegrowanymi szelkami. Spodnie takiego typu używane są w większości branż. Ich najbardziej mocną stroną są ogromne możliwości regulacji pozycji ubrania na ciele. Mają dużo kieszeni, jak jednocześnie miejsce na nakolanniki ważne do pracy w pozycji klęczącej.

Ogrodniczki można dostać zarówno w wersjach na lato, lecz również zimowych. Kamizelki najczęściej służą jako ocieplacze zimową porą, w lecie zaś wybierane są ze względu na ich wiele kieszeni, które są wykorzystywane w czasie prac monterskich. To są najbardziej elementarne rodzaje ubioru roboczego, producenci najczęściej tworzą kolekcję, linie takiej odzieży, by znalazły się w nich wszystkie podstawowe rodzaje odzieży. Umożliwia to na wyposażenie swoich pracowników w spójne stylistyczne ubrania niezależenie od tego, jaki rodzaj odzieży preferują. Tego typu zestawy odzieży warto kupować w sklepach, w których dostaniemy inne niezbędne pomoce do pracy, takiego rodzaju jak tarcze do szlifowania (dalsza część artykułu).