W jakiej instytucji dobrze jest wziąć szybką pożyczkę?

przez | 9 lipca 2021
W życiu człowieka często zdarzają się sytuacje, w których pojawia się nagła potrzeba dodatkowej gotówki. Są to różnorodne problemy i wypadki, jak na przykład uraz, którego konsekwencje można wyeliminować jedynie za pomocą drogiego zabiegu operacyjnego za granicą. Zdarzają się również mniej dramatyczne przyczyny takiej konieczności. Czasami brane są na przykład pożyczki pod zastaw samochodów w celu sfinansowania wakacyjnego wyjazdu.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Obecnie także wiele osób pożycza środki na renowację domu czy mieszkania lub na przykład na wyprawienie wesela. We współczesnym świecie sposobów na otrzymanie takich pieniędzy jest bardzo dużo. Ponadto wzrasta liczba firm, w jakich można takie pieniądze dostać. Instytucje tego rodzaju bywają szeroko reklamowane i często umożliwiają bardzo korzystne warunki zwrotu pożyczki. Powinno się jednak uważać na rozmaite ukryte koszty.

Banki i parabanki

Generalnie pożyczkę prościej jest uzyskać niż kredyt. Do tego drugiego wymagane jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, a nierzadko także wymagany jest udział żyrantów, czyli osób ręczących za kredytobiorcę i będących niejako świadkami zawarcia umowy. Kredyty otrzymuje się w bankach, do czego potrzeba dużej liczby formalności.

Pożyczki z kolei zazwyczaj dotyczą mniejszych kwot, dzięki czemu łatwiej się je uzyskuje. Dokonuje się tego między innymi w różnego rodzaju kasach, których liczba nieustannie wzrasta. W przypadku uzyskiwania pożyczki w tego rodzaju instytucjach powinno się bardzo dokładnie zapoznać się z zawieraną umową i jej warunkami. W takich punktach można otrzymać pożyczkę bardzo szybko, czasami od razu.

Pieniądze na wczasy

Sezon wakacyjny to okres rozmaitych podróży, również zagranicznych. Nie wszystkich jednak stać na tego rodzaju wycieczki. Dlatego niektórzy ludzie decydują się na pożyczenie pieniędzy na ten cel. Korzystnym rozwiązaniem mogą być pożyczki pod zastaw (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) samochodu.

Obecnie istnieje możliwość zawarcia umowy w ten sposób, że zastawionego samochodu można stale używać. Pożyczkę tego rodzaju najczęściej można uzyskać niezwykle szybko z uwagi na to, że nie są to duże kwoty. Na dzień dzisiejszy działają także niezwykle nowoczesne metody uzyskiwania pożyczek, na przykład za pomocą telefonu komórkowego czy za pośrednictwem sieci WWW.