Lokata, w której pieniądze można wybrać w każdej chwili, nie obawiając się utraty naliczonych odsetek, jako przykład nowoczesnego produktu

przez | 9 lipca 2021
Obecnie oferta banków jest niezwykle rozbudowana, a dodatkowo co rusz pojawiają się nowe produkty finansowe, mające za zadanie powiększać nasze oszczędności lub umożliwiać zrealizowanie transakcji dzięki finansowaniu z zewnątrz. Konkurencja pod tym względem jest duża i banki starają się co raz wymyślać następne produkty, które pozwolą przyciągnąć im nowych i zatrzymać starych klientów. Jakie rozwiązania się wykorzystuje?

wykres wzrostu kapitału

Autor: Przemek Zawadzki
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z wariantów jest unowocześnianie dotychczasowych produktów, przez wprowadzanie innowacji do wybranych ofert. Najlepszym tego przykładem jest między innymi lokata bezkarna bgżoptima, o której więcej w tekście na Wybierarce (w tekście na Wybierarce). Na czym polega innowacyjność tego produktu? Każdy kto miał już kiedyś lokatę wie, że tego typu produkt to nic innego jak umowa między bankiem, a klientem, która pozwala na czerpanie przez niego zysku z przekazanych bankowi funduszy. Zyskiem są odsetki wyliczane od kwoty wyjściowej podanej w umowie.

Aczkolwiek jeśli chodzi standardową lokatę obowiązuje podstawowy warunek co do tego, aby kwota została po zakończeniu tej umowy faktycznie wypłacona. Mianowicie klient nie może wybrać w trakcie jej trwania przekazanych w depozyt pieniędzy, gdyż, gdy to uczyni utraci wszystkie należące się dotychczas odsetki. Rzecz jasna wyjściowej kwoty nie straci, jednak w praktyce nic nie zarobi na tego typu lokacie.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj pożyczki pod zastaw smartvest tak długo, jak zechcesz o ciekawiących Cię kwestiach.

Lokata bezkarna bgżoptima różni się od typowej lokaty tym, że fundusze można wybrać w każdym momencie, nie obawiając się utraty naliczonych odsetek.

Finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Lokata o jakiej mowa to oczywiście jeden z licznych przykładów innowacji dotyczącej klasycznego produktu, jednak dobrze nakreślający charakter wprowadzanych zmian. Tego typu lokata staje się niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, coraz bardziej zbliżonym do popularnego konta oszczędnościowego, ale korzystniejszym od niego jako że charakteryzuje ją większe oprocentowanie, a więc zapewnia klientowi osiąganie większych zysków.
Jeśli chcemy korzystać z najlepszych produktów bankowych najlepiej być stale na bieżąco z proponowanymi nowościami. Najlepszym na to sposobem jest sprawdzanie portali finansowych, które zawierają informacje o nowinkach z tym związanych. Do tego opłaca się oglądać reklamy bankowe, żeby nie opuścić żadnej atrakcyjnej oferty.