Jeśli chcemy nabyć samochód ciężarowy, to musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Na co najbardziej zwrócić uwagę?

przez | 9 lipca 2021
Obecnie dość spora część inwestorów decyduje się na wejście w firmę oferującą usługi transportowe, aby przewozić towary na terenie naszego kraju, lecz również za granicą. W tej sytuacji musimy wydać pieniądze na odpowiednie pojazdy, gdyż bez popularnego TIR-a nie można obsługiwać dłuższych tras. Jaką więc wybrać ciężarówkę?

ciężarówka - logistyka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, chociaż pomysł kupienia samochodu ciężarowego a następnie oferowania usług przewozu rzeczy jest całkiem prosty, to należy pamiętać, że w rzeczywistości tak nie jest. To praca wymagająca sporych nakładów finansowych. Nieużywana ciężarówka, jak ciężarówki daf, kosztuje kilkaset tysięcy złotych, a to nie wszystko, bo trzeba też dodać koszty opłat na granicy i podatków, ewentualne wizyty w warsztacie i ubezpieczenia, wypłaty pracowników i premie. Niezbędną kwestią, bez której nie będziemy w stanie zacząć przygody z branżą zajmującą się transportem jest zakup samochodu ciężarowego. Do naszego kraju dość często sprowadzane są samochody z innych zachodnich krajów, jak Anglia czy Holandia. Najnowsze informacje odnajdziesz też tutaj: blog.

Są z pewnością korzystniejsze cenowo porównując do nowych samochodów, lecz z racji swojego przeznaczenia mają bardzo dużo przejechanych kilometrów, a to winduje ryzyko możliwych awarii. Przeciętny TIR robi około 10 000 kilometrów miesięcznie, łatwo więc policzyć, jak wysoki ma przebieg kilkuletnie auto. Pamiętajmy więc, iż jak nabywamy dość stare auto, to z pewnością zdarzy się jakaś naprawa. Najbardziej pewnym wyborem będzie w takim wypadku zakup nowej ciężarówki. Będzie z pewnością służyć przez kilka początkowych lat.

Rzetelna informacja z www (www.transcomp.pl/oferta/fotorejestracja/) przyda się zawsze. Więc zachęcamy do przeglądnięcia naszego nowego artykułu. Odnajdziesz go pod podanym linkiem.

Leasing również oferuje interesujące rozwiązania, ponieważ firma leasingująca musi nam zapewnić sprawne auto. Dla zainteresowanych tematem: .

ciężarówki

Autor: AngieD.
Źródło: http://www.flickr.com

W ten jesteśmy w stanie kupować inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe. Co się tyczy pojazdów z dużymze sporym przebiegiem, pojawia się jeszcze inna kwestia.

Czy uważasz, że istnieje potrzeba dokładniejszego sprawdzenia zawartych w tym artykule danych? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę.

Mianowicie warto wiedzieć, że regularnie zatwierdzane są nowe kategorie myt. Tak więc, im więcej pojazd pali, tym większe myto będziemy płacić za kilometr. To różnica przeważnie kilkunastu groszy za kilometr, więc zdaje się mało, ale po tak ogromnej liczbie przejechanych kilometrów bardziej sensowny wydaje się zakup samochodu ciężarowego z ekonomicznym silnikiem.