Praktyczne finansowe rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie czasowej oferuje korzyści

przez | 9 lipca 2021
Każdy zapewne chciałby, jak to możliwe, poprawić nieco wygodę swojego życia. Nie chodzi tu o rewolucję, lecz mowa tu o drobnej zmianie, która byłaby miłym dodatkiem do obecnego stanu.

metafora kredytu mieszkaniowego

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się, że do tego potrzebne są pieniądze, bierzemy dlatego czasami kredyty, czy pożyczki. Jak zapewne wiadomo, takie rozwiązanie może nas kosztować wiele, spłacanie kredytu przez kilkanaście lat nie jest rzeczą przyjemną. Jest jednak ciekawe rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie przyniesie nam korzyści.

Budując sobie dom, robimy to przede wszystkim po to, żeby w nim zamieszkać, to najwspanialsze co może nas spotkać w tym procesie – długie budowanie i nagle możemy się wprowadzać. Jest jednak także druga korzyść, nieruchomość bowiem pozwoli zaciągnąć właśnie pożyczkę hipoteczną, która jest dodatkowo niżej oprocentowana niż na przykład kredyt konsumencki.

Znakomita większość banków umożliwia zaciągnięcie takiej właśnie pożyczki hipotecznej. Jest jeden warunek, o którym przed chwilą było wspomniane – ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Ze strony banku najlepszym zabezpieczeniem stanie się nieruchomość mieszkalna, czyli mieszkanie, dom czy działka zabudowana domem. Znacznie trudniejszym problem może być określenie hipoteki na gruntach, które mają przeznaczenie usługowe, rolne czy przemysłowe. Trudności sprawiają też na przykład działki leśne i tym podobne. Kto może zaciągnąć właśnie taki kredyt? Może to zrobić każda pełnoletnia osoba fizyczna, która spełnia określone warunki danego banku. Warunki te dotyczą zdolności kredytowej, wieku czy zatrudnienia. Zobacz pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw-mieszkania.html)

Pewnym jest także warunek, iż kredytobiorca musi być właścicielem lub współwłaścicielem danej nieruchomości, choć to wydaje się logiczne. Jednakże, jak w sytuacji zwykłego kredytu hipotecznego, w tej sytuacji bank nie może zabezpieczyć się na nieruchomości osoby trzeciej. Następną trudnością może być także prowadzenie firmy przez osobę, która stara się o taki kredyt. Część banków może wtedy odmówić udzielenia kredytu, gdyż istnieje obawa przed próbą użycia środków pochodzących na kredyt na ratowanie własnej działalności gospodarczej. Istnieje jednak wiele banków, które nie są tak restrykcyjne i nie biorą tej opcji pod uwagę. Autor

pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/)