Najbardziej nowatorskie rozwiązania w firmach odnoszą się do obiegu dokumentów

przez | 9 lipca 2021
Tradycją jest, że duża ilość firm stosuje papierowe dokumenty, faktury i inne istotne pisma. Tak było od zawsze i ciężko od wielu wymagać, żeby nagle się to zmieniło. Pomimo to zachodzą znaczne zmiany w każdym obszarze i już dzisiaj możemy zauważyć, jak wdrażane praktyki zarządzania dokumentami zapewniają rezultaty. Zamiast marnować wiele papieru, obciążać kolejne pomieszczenia papierami, a jednocześnie je zagubić stosowane są najnowsze praktyki, w jakich elektroniczny obieg faktur zdecydowanie wiedzie prym. Niestety, jeszcze wiele podmiotów stosuje dawne metody, a to sprawia wiele kłopotów.

faktura

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
W taki sposób, standardowy obieg dokumentów powoduje, iż dokumenty gubią się, bo po prostu są schowane w szufladzie lub są za długo archiwizowane, a więc muszą kilka razy pojawić się tu i tam. To powinno ulec zmianie. Szczęśliwie jest nowoczesna metoda – elektroniczny obieg faktur – efematic.pl/rozwiazania metoda, by zaradzić temu. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się właśnie na wprowadzanie rozwiązań do skanów i elektronicznego obiegu faktur. Pozostaje pytanie, na czym to polega? Faktury, które przychodzą do firmy są sortowane i skanowane.

Specjalistyczne oprogramowanie jest odpowiedzialne za odczytywanie danych z zeskanowanego dokumentu. Używana technologia do tego celu to OCR, czyli Optical Character Recognition (|tak zwane, optyczne rozpoznawanie znaków) a także ICR (Intelligent Character Recognition (czyli, inteligentne rozpoznawanie znaków). System odczytuje skan dokumentu oraz dane, zapewniając także na manualną

e-faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

zmianę danych. Funkcjonalność działającego z automatu przetwarzania danych dokumentu faktury w pierwszej próbie może przebić nawet dziewięćdziesiąt procent. Stan faktury razem z danymi może zostać przekazany bezzwłocznie do systemu finansowo-księgowego, na przykład jako faktura wstępnie zaksięgowana lub do elektronicznego obiegu. Jakie korzyści przynosi to rozwiązanie? Najważniejsze są oszczędności.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość wiadomości na ten temat, wejdź tutaj, to naprawdę świetne opracowanie (http://businessfunds.pl/kredyt-dla-firm-bez-bik/) prezentowanego zagadnienia.

Pierwsze oszczędności są realne w firmach zdobywających od pięciu tysięcy faktur wzwyż na rok. Taka wymiana obiegu papierowego na elektroniczny gwarantuje zysk dla każdego działu uczestniczącym w tym procesie. Najbardziej istotne sprawy to z pewnością skrócenie czasu czy zredukowanie kosztów obsługi faktur.