Transport to nieliczna z branż polskiej gospodarki, która nie boi się spowolnienia

przez | 9 lipca 2021
Jest kryzys, czy go nie ma? Mnóstwo ludzi zadaje sobie takie pytanie. Ceny rosną, ale w większości branż wzrastają też zarobki. W sumie jest jak zwykle – branżom w których są pieniądze jest coraz lepiej, branżom biednym – coraz gorzej. Z obiegu wypadają małe przedsiębiorstwa, które nie mają jeszcze wyrobionej pozycji i stałych kontrahentów – zabijają je różnorodne opłaty i rosnące koszty utrzymania.

Transport ma się dobrze

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją jednak gałęzie gospodarki, które mają się nieźle nawet w kryzysie. Są to między innymi transport i spedycja (przewóz ładunków). Oczywiście, czasami dochodzi do tego, że już nie ma czego transportować i gospodarka się wali, lecz do tego etapu naszemu krajowi jeszcze bardzo daleko. Nie ma więc powodu do obaw. Dopóki są pieniądze na jako takie życie, ludzie zawsze będą kupować żywność, odzież i inne dobra. A wszystko to trzeba transportować. Zwykle jest tak, że dla przedsiębiorstwa bardziej opłaca się wyprowadzanie transportu do zewnętrznej firmy, niż organizowanie departamentu transportowego wewnątrz własnego przedsiębiorstwa.

Dobra firma transportowa to skarb. Kiedy taką znajdziemy trzymajmy się jej. Możemy podpisać kontrakt na długotrwałą współpracę. Gdy jesteśmy stałym klientem możemy liczyć zwykle na jakiś rabat, może nawet współpracę z konkretnymi kierowcami itp. Dla przedsiębiorstw transportowych tego rodzaju długie partnerstwo to także świetne wyjście. Stała współpraca gwarantuje swego rodzaju stabilizację.

Jeśli objaśniana kwestia Cię interesuje i chcesz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz tu – to trochę odmienny punkt widzenia na tę tematykę.

Z jednej strony przedsiębiorstwo transportowe ma zapewnione pewne przychody, z drugiej – klient zapewniony transport, gdy będzie niezbędny.

Wybierz najlepszego partnera

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Powinniśmy szukać rzetelnej i sprawdzonej firmy. Jeśli mamy znajomych, którzy współpracują lub współpracowali z firmami spedycyjnymi, powinniśmy skorzystać z ich rad. Spedycja i transport (sprawdź te propozycje) to specyficzne branże, dobrze jest więc ostrożnie dokonać wyboru. Naturalnie, nawet zawarcie stałej umowy o współpracy nie zwalnia nas ze sprawdzania jakości usług. Powinniśmy sprawdzać regularnie, czy aby nasz ładunek przewożony jest we właściwych warunkach, terminowo i bez żadnych kłopotów. Takie działanie to także motywacja dla firmy transportowej, aby trzymać najwyższy poziom usług.